PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers zakończył kwartał pośrednicząc w wynajmie 40 tys. mkw. biur

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 kwi 2014 08:38

Colliers zakończył kwartał pośrednicząc w wynajmie 40 tys. mkw. biur

W pierwszym kwartale 2014 r. Dział Powierzchni Biurowych Colliers International doradzał w transakcjach, które zaowocowały umowami najmu o łącznej powierzchni blisko 40 tys. mkw. Tym samym odnotował wzrost o 12,5 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2013 roku.

REKLAMA

- Najemcy są zdeterminowani do finalizowania transakcji. Stąd rosnąca ilość podpisanych umów. Ważne jest, że dotyczy to nie tylko Warszawy, ale także miast regionalnych. Pozytywne sygnały płyną z Poznania, Krakowa i Wrocławia. Cieszy fakt, że coraz więcej dzieje się w Łodzi, która dotychczas była trudniejszym rynkiem. Obecnie zainteresowanie Łodzią jest spore i myślę, że w najbliższych tygodniach kilku deweloperów będzie mogło się pochwalić nowymi umowami - mówi Paweł Skałba, partner w Colliers International i szef Działu Powierzchni Biurowych.

- Nastroje na rynku biurowym są bardzo pozytywne. Już dziś widzimy, że również drugi kwartał będzie bardzo pracowity i zakończy się dużą liczbą podpisanych umów. Obecna sytuacja na rynku jest bardzo korzystna dla najemców, którzy dzięki dużej podaży mogą przebierać w ofertach. Dodatkowo warunki proponowane przez deweloperów przygotowujących nowe projekty są bardzo atrakcyjne. Skłania to najemców do podejmowania decyzji o przeprowadzkach lub renegocjowaniu obecnych umów. Nowym trendem na rynku są duże konsolidacje najemców z sektora rządowego - zauważa Ewelina Kałużna, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Właściciela Colliers International.

W pierwszym kwartale 2014 roku Colliers International reprezentował m.in. firmę Provident, która wynajęła ponad 4 tys. mkw. w warszawskim kompleksie Gdański Business Center, doradzała firmie Altkom, która renegocjowała umowę (ok. 4 tys. mkw.) w budynku Warsaw Trade Tower. Colliers reprezentował też interesy firmy Carlson Wagonlit eCentre, która wynajęła około 2 tys. mkw. w budynku Conres w Rzeszowie; doradzał firmie Compuware, która wybrała na nową siedzibę budynek Alchemia w Gdańsku (ponad 3 tys. mkw.) oraz firmie Obiectivity, która we wrocławskim biurowcu West Forum powiększyła zajmowaną powierzchnię do 2 tys. mkw. Colliers International reprezentuje także interesy właścicieli budynków. W pierwszym kwartale pozyskał najemców m.in. do kompleksu Poleczki Business Park (firma Teva wynajęła tam blisko 2,8 tys. mkw.) oraz kompleksu Oxygen Park w którym firma Fujitsu Technology Solutions wynajęła około 1,3 tys. mkw.

- Spodziewamy się, że rok 2014 będzie obfitował w duże transakcje. Ważne jest to, że wielu klientów rozwija swoją działalność, co będzie generowało popyt na powierzchnię biurową, choć trzeba zaznaczyć, że w pierwszym kwartale 2013 roku dominowały renegocjacje. Warto podkreślić, że najemcy są coraz lepiej wyedukowani i spora ich liczba zwraca obecnie uwagę na efektywność wykorzystywanej powierzchni bądź zmienia swoje biura w oparciu o ideę workplace solutions - podsumowuje Paweł Skałba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA