PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coś więcej niż biurowiec. Nowa jakość w centrum Warszawy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2016 14:02

Coś więcej niż biurowiec. Nowa jakość w centrum Warszawy Laboratorium Cezamat według projektu Dedeco

Kampus + to nowy, unikalny w skali nie tylko Polski, ale i całego regionu projekt inwestycyjny. Będzie to coś więcej niż biurowiec - miejsce łączące funkcje wynajmu powierzchni, centrów badawczo-rozwojowych oraz... laboratorium testującym najnowsze technologie.

REKLAMA

W Warszawie powstaje największy na skalę europejską projekt tworzenia, testowania i ciągłego unowocześniania innowacyjnych rozwiązań w rzeczywistym otoczeniu użytkownika, w każdym z obszarów jego życia: na uczelni, w pracy, w domu, w przestrzeni publicznej.

Inteligentne rośliny, które klimatyzują i dotleniają pomieszczenia, inteligentne oświetlenie uczące się i dostosowujące się do zwyczajów lokatorów mieszkania i pracowników biura, czujniki prowadzące kierowców do najbliższego wolnego miejsca parkingowego – te i inne rozwiązania będą tworzone, testowane i wdrażane do produkcji w Kampus+, największej w Europie dzielnicy innowacji, która powstaje w Warszawie.

Partnerami tego projektu stworzenia przestrzeni przyszłości są: Politechnika Warszawska, firma ProDevelopment oraz kilkadziesiąt innych przedsiębiorstw, instytutów naukowych i organizacji. Serce tej inicjatywy – Warszawska Dzielnica Innowacji – powstanie w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, na rewitalizowanych terenach Politechniki Warszawskiej. Jej realizacja już się rozpoczęła – w tym roku do użytku oddano Centrum Zarządzania i Transferu Innowacji Politechniki Warszawskiej, a w przyszłym rozpocznie się budowa Kampusu Nowych Technologii.

Otwarte przestrzenie do nauki, mieszkania, wypoczynku i pracy naszpikowane wysokimi technologiami w inteligentnych budynkach zasilanych energią z paneli z kropek kwantowych i z alternatywnymi dachowymi ogrodami oraz z bioklimatyczną fasadą, która steruje temperaturą, oświetleniem i wentylacją, najwyższej klasy clean roomy do prototypowej produkcji najnowocześniejszych produktów z obszaru tzw. internetu rzeczy, przestrzenie, w której będą opracowywane i testowane wspólnie z mieszkańcami m.in. inteligentne meble, produkty agd, w pełni zautomatyzowane parkingi miejskie, systemy rowerowe, systemy bezpieczeństwa i komfortu przebywania w parkach i wszelkie inne inteligentne wdrożenia w przestrzeni żywego organizmu miejskiego – tak w ogromnym skrócie ma wyglądać największe w Europie „żywe laboratorium”.

Pierwsze wdrożenia Kampus+ zlokalizowane są na terenie województwa mazowieckiego. Założone metody działania są skalowalne, a co za tym idzie – możliwe do realizacji również na terenie innych województw, a nawet zagranicą.

Wszystko to umieszczone będzie w trzech przestrzeniach Warszawy i okolic: w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego (120 tys. mkw.), w Lesznowoli pod Warszawą (135 tys. mkw.) oraz na Ursynowie przy ul. Poleczki (ok. 33 tys. mkw). Łącznie cały kompleks to blisko 288 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA