PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cosmopolitan dla pasjonatów szybownictwa

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 wrz 2017 13:23

Cosmopolitan dla pasjonatów szybownictwa fot. Wojciech Gorgolewski

Od 9 września przez cały weekend będzie można podziwiać naturalnych rozmiarów najnowszy model szybowca polskiej produkcji Diana-2, który zostanie ustawiony na patio apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie. Ta niecodzienna ekspozycja najnowszej generacji samolotu ma związek z mijającą 90. rocznicą Warszawskiego Aeroklubu.

REKLAMA

Aktywny sport, a zwłaszcza latanie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i zdobywa coraz więcej pasjonatów. Dla tych, którzy interesują się szybownictwem, Cosmopolitan Twarda 4 przygotował prawdziwą niespodziankę i atrakcję.

Już od 9 września nad patio apartamentowca Cosmopolitan przy ulicy Twardej 4 przez cały weekend będzie można podziwiać prawdziwy i legendarny polski szybowiec Diana-2, latający zazwyczaj po różnych zakątkach naszego globu na zawodach, pilotowany przez naszych mistrzów z Kadry Narodowej.

Projekt oraz początkowo produkcję rozpoczęła firma Biuro Projektowe „B” Bogumił Bereś. Natomiast po śmierci konstruktora i zarazem właściciela wymienionej firmy nową produkcję przejęła kolejna polska, znana w międzynarodowym środowisku lotniczym firma Avionic. Oprócz samej produkcji nowy producent podjął się wyzwania unowocześnienia, modyfikacji oraz rozwoju dobrze znanego na całym świecie płatowca.

Do sukcesu szybowca Diana w wersji „2” przyczyniły się głównie modyfikacje geometrii i aerodynamiki skrzydeł opracowane przez Prof. Dr Hab. Krzysztofa Kubryńskiego w pierwszej dekadzie XXI wieku. Z kolei do prac nad wznowieniem produkcji po śmierci twórcy w lutym 2016 roku oraz prac nad rozwojem istniejącego projektu Diana-2 w firmie Avionic czynnie włączył się zespół pilotów z Gliding Team Klinika Kolasiński.

Zasadniczy udział w promocji Diany-2 mają piloci Szybowcowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego. Latając na Dianie-2 zdobyli do tej pory 14 z 16 medali podczas Szybowcowych Mistrzostw Świata, Europy i Światowych Igrzysk Lotniczych. Przez cały ten okres trenerem Kadry Szybowcowej jest Jacek Dankowski. Dzięki staraniom polskich przedsiębiorców ten właśnie projekt szybowca będzie produkowany w Polsce.

Wydarzenie organizowane przez Cosmopolitan Twarda 4 jest kolejnym, które urzeczywistnia ideę integracji z miastem i inspirowania do ciekawych działań. Pasja latania i uprawiania sportu jest bliska wielu mieszkańcom Warszawy, dlatego intencją organizatorów jest stworzenie dla nich wspólnej przestrzeni do dzielenia się swoimi wrażeniami i miłością do latania. Przygotowano dodatkowe atrakcje. Dla mieszkańców, gości patio i gości eventu wysokich lotów wraz z prezentacja szybowca Diana 2, którzy zechcą zakosztować emocji szybowania, zostanie dodatkowo 9 września, udostępniony do użytku na patio symulator lotów szybowcowych. Tego dnia warto więc będzie odwiedzić Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie i zrobić pamiątkowe zdjęcia z tak nietypowym dla przestrzeni miejskiej obiektem, jakim będzie ustawiony tam szybowiec Diana-2.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA