PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coworkingowa mapa Poznania rozrasta się

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 12 lut 2018 10:29

Coworkingowa mapa Poznania rozrasta się Poznański biurowiec przy Al. Niepodległości 6 w Poznaniu

Na przełomie roku charakterystyczny poznański biurowiec przy Al. Niepodległości 6 zyskał nowego najemcę. Swoje centrum w wieżowcu otworzył Regus. Centra Regusa umożliwiają biznesowi wynajmowanie powierzchni biurowych dostosowanych do aktualnych potrzeb, posiadanego budżetu, a także zachodzących zmian. Dzięki temu modelowi z jego usług mogą korzystać firmy każdej skali.

REKLAMA

Poznański rynek biurowy rośnie w siłę. Według PORF stolica Wielkopolski to drugie miasto w Polsce pod względem obłożenia biurowców – wolne jest 8,6 proc. ich powierzchni. Jednocześnie Poznań zajmuje już 3 miejsce w kraju pod względem ilości elastycznych przestrzeni do pracy i coworkingu. Swoją aktywność w mieście zwiększa Regus – globalny gigant tego rynku. Firma otworzyła centrum przy Al. Niepodległości 6 (4 piętra i 1 tys. mkw.). Zapowiada także plany uruchomienia kolejnych dwóch lokalizacji w Poznaniu o łącznej powierzchni około 4 tys. mkw. 

To już druga lokalizacja Regusa w Poznaniu - dołączyła ona do działającego od 2013 roku biura w centrum Andersia Business Center. - Łącznie w stolicy Wielkopolski udostępniamy teraz blisko 2,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, wypełnionych przestrzeniami do coworkingu i relaksu, salami konferencyjnymi czy pokojami do pracy w grupach. Obie nasze poznańskie siedziby umożliwiają korzystanie z profesjonalnych biur zarówno startupom, freelancerom oraz sektorowi MSP, jak i dużym globalnym graczom. Zdecydowaliśmy się na rozwój w Poznaniu, bo to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Polski. Według danych firmy JLL, ma on 9 proc. udziału w całym popycie na biura w kraju. Zapotrzebowanie napędza zwłaszcza rozwój usług biznesowych i właśnie młodych firm, choćby z branży IT -  komentuje Rafał Gabteni, Area Director w Regus Poland.

Regus zapowiada także, że planuje otworzyć w Poznaniu kolejne dwa centra o powierzchni około 4000 mkw. Dzięki temu przekroczy barierę 6 tys. mkw. w stolicy Wielkopolski. Na ten moment firma nie podaje jeszcze szczegółów dotyczących tych lokalizacji. Te zapowiedzi to kolejny rozdział w rozwoju rynku biurowego w Poznaniu w ostatnich latach. Choć według danych JLL miasto nadal plasuje się tuż za podium pod względem popytu na biura – za Wrocławiem, Krakowem i Trójmiastem – to jest w czołówce pod względem niewielkiej ilości pustostanów (8,6 proc). Jak podaje raport PORF (Polish Office Research Forum), mniej niewynajętej powierzchni jest tylko w Trójmieście (8,2 proc.). Jednocześnie Poznań oferuje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań dla najemców, odpowiadających na światowe trendy dotyczące coworkingu i elastycznej pracy. Jak przekonuje Regus, ten model stanowi przyszłość rynku biurowego.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - RD BUD partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA