PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czas na Pragę

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 27 maj 2015 13:20

Czas na Pragę Paweł Proński, Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych; Reprezentacja Najemcy, Colliers International

Warszawska Praga staje się coraz częściej miejscem, gdzie lokalizacji na biura poszukują najemcy. - Na chwilę obecną Praga nie oferuje jednak elastycznej powierzchni biurowej wysokiej jakości - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Paweł Proński, Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych; Reprezentacja Najemcy, Colliers International. Czas to zmienić.

REKLAMA

- Już dziś obserwujemy duże zainteresowanie najemców praskim rynkiem biurowym, choć na chwilę obecną Praga nie oferuje elastycznej powierzchni biurowej wysokiej jakości. Dla przykładu, w zeszłym roku jedna z firm poszukiwała biura dla ponad 150 pracowników właśnie na Pradze i nie znalazła tam odpowiedniej powierzchni - komentuje Paweł Proński.

Sytuacja w końcu ulegnie zmianie. Jako pierwszy otwarty zostanie projekt Centrum Praskie Koneser, które zaoferuje 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jak dodaje Proński, inwestorzy powinni wciąż poszukiwać miejsc dla kolejnych projektów.

- Inwestorzy nie powinni obawiać się nowych projektów, także spekulacyjnych, ze względu na olbrzymi potencjał tkwiący w firmach już obecnych na Pradze. Chodzi tu o małe i średnie przedsiębiorstwa zajmujące się usługami dla logistyki, branżę IT czy agencje marketingowe - zauważa.

Ciekawą grupą najemców są także mniejsze przedsiębiorstwa zatrudniające do 30 osób. Do tej pory posiadały one biura w willowej części wschodniej Warszawy, m.in. w Wesołej czy Wawrze. Dostęp do nowoczesnej i taniej powierzchni bliżej centrum może skusić ich do zmiany lokalizacji.

- Najemcy rozważający Pragę jako swoją przyszłą lokalizację biurową poszukują elastycznej powierzchni o wysokim standardzie technologicznym. Takie powierzchnie już dziś z łatwością znajdziemy w innych dzielnicach Warszawy - dodaje Proński.

Deweloperzy chcący inwestować na Pradze muszą przy tym pamiętać o charakterze prawej strony Wisły. Chodzi o większe zapotrzebowanie ma miejsca parkingowe niż w przypadku śródmiejskich projektów biurowych. W najbliższym czasie nie można także spodziewać się zainteresowania dzielnicą ze strony dużych korporacji. - Na dzień dzisiejszy lokalizacje preferowane przez korporacje to wciąż Centralny Obszar Biznesu, biznesowo rozwinięty Mokotów oraz agresywnie rozwijająca się bliska Wola - komentuje przedstawiciel Colliers

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • AB. 2015-06-14 16:20:14
    Fajnie tam będzie mieć biuro przede wszystkim ze względu na to, że Praga lokalizacyjnie to teraz genialne miejsce. Metrem dojeżdża się tam tak szybko że nawet człowiek się nie zorientuje i już jest. Do tego nie jest tak przepełniona jak centrum, ma swój klimat to nigdy nie będzie plastikowy mordor, jest tu historyczny klimat, świetny przykład to Koneser gdzie szykują właśnie biura.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA