PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czas na "repolonizację" nieruchomości?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sty 2017 15:24

Czas na "repolonizację" nieruchomości? Fot. Fotolia

Nadciągają polskie REIT-y! Czy rządowy projekt ustawy o funduszach nieruchomościowych zmieni oblicze rynku? Jaki będzie jej wpływ na deweloperów, inwestorów i... Polaków oszczędzających na emeryturę? To pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

"REIT po polsku – jak zarabiać na nieruchomościach komercyjnych" to temat jednej z sesji merytorycznych tegorocznego EKG. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele autorów nowych rozwiązań, inwestorzy, deweloperzy i analitycy rynkowi. Wszystko po to, by wspólnie ocenić wpływ nowych przepisów na polski rynek nieruchomości komercyjnych.

REIT-y, zgodnie z założeniami nowej ustawy, mają przyczynić się do pojawienia się na rynku małych inwestorów. To szansa, by polskie nieruchomości "powróciły" w polskie ręce. Planowane rozwiązania nie będą jednak zupełnym novum w skali światowej. REIT-y działają już od dziesiątek lat w wielu krajach Zachodu. Pierwsza część dyskusji dotyczyć będzie różnych rozwiązań, które z powodzeniem wdrożono na różnych rynkach. Które z nich będą idealnie dopasowane do polskich realiów?

Rynek nieruchomości nie istniałby bez deweloperów. REIT-y mogą okazać się dla nich świetną wiadomością. Więcej kapitału na inwestycje to większy optymizm, jeśli chodzi o realizację nowych projektów. Dla mniejszych miast, które borykają się z małymi zasobami powierzchni biurowych, może to być prawdziwą skocznią do sukcesu. Z drugiej strony nadmierna podaż może doprowadzić do arcytrudnej sytuacji, przypominającej kryzys 2007-2009. Ponadto wciąż otwarte pozostaje pytanie, czy polskie REIT-y przyciągną na tyle dużo kapitału, by w znaczący sposób wpłynąć na rynek.

W zaprezentowanym projekcie duże znaczenie położono na możliwość wykorzystania REIT-ów przy oszczędzaniu na emeryturę. Czy Polacy zostaną zachęceni do takiej formy lokowania kapitału? Czy tego typu inwestycje będą opłacalne? Czy wspomnienia po funduszach nieruchomościowych tworzonych przed kryzysem nie okażą się zbyt mocne?

Powyższe tematy to tylko główne zarysy dyskusji, która toczyć się będzie już za cztery miesiące w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

IX Europejski Kongres Gospodarczy (10-12 maja 2017, Katowice) podejmie tematy najważniejsze z punktu widzenia przyszłości Europy, rewolucyjnych wyzwań w przemyśle i na rynku pracy oraz dynamicznych zmian w geopolitycznym otoczeniu europejskiej gospodarki.

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Skala i renoma tego wydarzenia (w ubiegłorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 8 tys. gości) to pozytywna presja na organizatorów, którzy nie tylko rozwijają formułę trzydniowego wydarzenia, ale muszą zadbać o jakość merytoryczną i aktualność ponad stu debat i spotkań.

Dowiedz się więcej na temat wydarzenia

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA