PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czego oczekują najemcy?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 sie 2017 14:20

Czego oczekują najemcy? Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalny Echo Investment

Oczekiwania firm wobec nowoczesnych powierzchni biurowych to w dużej mierze efekt życzeń ich pracowników. To ich satysfakcja, komfort pracy i możliwość współpracy mają ogromne przełożenie na efektywność i wyniki finansowe spółki. Coraz częściej biuro ma też odzwierciedlać wartości firmy i jej pracowników. Najlepszym tego przykładem jest troska o środowisko wyrażająca się w zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań. Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu biur i czego oczekują najemcy?

REKLAMA

Idąca z duchem czasu architektura to nie tylko minimalistyczna forma, jednolita płaszczyzna elewacji, duże przeszklone powierzchnie czy oszczędność w zdobieniach i kolorach. To również rozwiązania będące odpowiedzią na style życia i wartości nowych pokoleń pracowników, takie jak infrastruktura rowerowa, większe przestrzenie socjalne czy kontakt z naturą. Osiągnięcie tego efektu umożliwia zastosowanie najnowocześniejszych technologii, które sprawiają, że biurowce są bardziej energooszczędne i lepiej gospodarują odpadami.

Kluczową cechą dla najemców są obecnie duże, uchylne okna, które zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń, naturalną cyrkulację powietrza oraz, co istotne z perspektywy najemcy, oszczędność energii elektrycznej. Ważne są także rolety okienne (wewnętrzne lub zewnętrzne), umożliwiające regulację nasłonecznienia oraz prowadzenie spotkań biznesowych z użyciem rzutnika. Okna to również bariera oddzielająca ciche wnętrza od zgiełku panującego na zewnątrz.

Obecny sposób pracy wymaga zasadniczo trzech rodzajów przestrzeni dla pracowników: do samodzielnego wykonywania obowiązków przy biurku, do spotkań w zespole oraz wyciszonych miejsc do telekonferencji. Coraz częściej szuka się rozwiązań nieformalnych, wprowadzających swobodną atmosferę, zamiast oficjalnych spotkań przy stole konferencyjnym.

Po wieloletnim boomie na open space’y, biura na planie otwartym nie cieszą się już taką popularnością wśród najemców. Wsłuchują się oni w głos swoich pracowników, którzy jako jedną z wad takiego układu wskazują całkowity brak prywatności oraz możliwości skupienia się, spowodowany ciągłym hałasem i rozmowami, Nie oznacza to oczywiście powrotu do tradycyjnego wyznaczenia pomieszczeń ścianami na całej wysokości, ale o zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które wizualnie i akustycznie wydzielą różnorodną przestrzeń do pracy. Służą do tego m.in. meble modułowe, mobilne panele i kabiny akustyczne, przepierzenia, szklane ściany działowe, wysuwane blaty i siedziska. Takie rozwiązania pozwalają w szybki i sprawny sposób zaaranżować przestrzeń pod chwilowe potrzeby, takie jak wielkość zespołu pracującego nad danym projektem.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUDPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA