PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cztery generacje w jednym biurze

  • Autor: Kinnarps
  • 25 paź 2013 19:48

Cztery generacje w jednym biurze

Stale zwiększająca się średnia wieku oraz chęć osób starszych do pozostania w pracy ma swoje konsekwencje dla powierzchni biurowych - wynika z najnowszego raportu Kinnarps.

REKLAMA

Osobom urodzonym w latach 40. - czy też „górze mięsa", jak nazwał to pokolenie szwedzki minister finansów - wcale się nie uśmiecha bezczynne siedzenie i karmienie gołębi. Wędrują po Dolomitach, uczą się francuskiego i obsługi Photoshopa - spełniają swoje marzenia.

- Myślę, że jest trochę prawdy w powiedzeniu, że 60 to nowe 40. Mówię to półżartem, półserio, ale prawdą jest, że nadal czuję się jak trzydziestolatek - mówi Derek Barker, 61-letni dyrektor generalny biura projektowo-architektonicznego Haskoll w Wielkiej Brytanii.

- Młodzieniec w starszym wieku - to ja! Chcemy wyglądać nowocześnie i myślę, że dotyczy to zarówno ubrań, jak i mebli czy kolorów - dodaje.
Coraz więcej osób uważa, że po skończeniu 65 lat ma więcej do zaoferowania. W badaniu z udziałem ponad 1000 respondentów niemal 8 na 10 badanych, którzy urodzili się w latach 40., uważało, że nadal będzie mogło pracować po siedemdziesiątce. Wśród biorących udział w badaniu przedstawicieli pokolenia X (ludzie urodzeni w latach 1961-1979) odsetek ten był jeszcze wyższy.

- Zależy nam na tym, żeby osoby starsze pracowały w przyszłości dłużej. Chodzi o wykorzystanie ich umiejętności i doświadczenia. Myślę, że doświadczenie pokolenia boomu demograficznego lat 40. stanowi wsparcie dla młodszego pokolenia, natomiast pokolenie Y* może nauczyć starszych kolegów poczucia luzu oraz funkcjonowania w kulturze łączności mobilnej i internetu - mówi Ian Weddell, dyrektor handlowy Kinnarps UK.

Osoby starsze stają się coraz bardziej poszukiwanymi pracownikami. Nie ma nic niezwykłego w tym, że niektórzy prezenterzy wiadomości w USA mają powyżej 75 lat. Starsi doradcy budzą szacunek klientów. W Niemczech istnieją portale rekrutacyjne, takie jak „Erfahrung Deutschland" i „AgeBroker", które zapewniają pracodawcom wsparcie starszych i emerytowanych specjalistów, których umiejętności i wiedza są autentycznie doceniane. Ale motywowanie starszych ludzi do pracy ma także swój praktyczny i konkretny wymiar. Integracyjne wzornictwo. Lepsze oświetlenie. Ergonomiczne meble. Dostęp do aparatów słuchowych - to, zdaniem ekspertów Kinnarps, ma przełożenie dla kwestii wyposażenia biur.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA