PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cztery generacje w jednym biurze

  • Autor: Kinnarps
  • 25 paź 2013 19:48

Cztery generacje w jednym biurze

Stale zwiększająca się średnia wieku oraz chęć osób starszych do pozostania w pracy ma swoje konsekwencje dla powierzchni biurowych - wynika z najnowszego raportu Kinnarps.

REKLAMA

Osobom urodzonym w latach 40. - czy też „górze mięsa", jak nazwał to pokolenie szwedzki minister finansów - wcale się nie uśmiecha bezczynne siedzenie i karmienie gołębi. Wędrują po Dolomitach, uczą się francuskiego i obsługi Photoshopa - spełniają swoje marzenia.

- Myślę, że jest trochę prawdy w powiedzeniu, że 60 to nowe 40. Mówię to półżartem, półserio, ale prawdą jest, że nadal czuję się jak trzydziestolatek - mówi Derek Barker, 61-letni dyrektor generalny biura projektowo-architektonicznego Haskoll w Wielkiej Brytanii.

- Młodzieniec w starszym wieku - to ja! Chcemy wyglądać nowocześnie i myślę, że dotyczy to zarówno ubrań, jak i mebli czy kolorów - dodaje.
Coraz więcej osób uważa, że po skończeniu 65 lat ma więcej do zaoferowania. W badaniu z udziałem ponad 1000 respondentów niemal 8 na 10 badanych, którzy urodzili się w latach 40., uważało, że nadal będzie mogło pracować po siedemdziesiątce. Wśród biorących udział w badaniu przedstawicieli pokolenia X (ludzie urodzeni w latach 1961-1979) odsetek ten był jeszcze wyższy.

- Zależy nam na tym, żeby osoby starsze pracowały w przyszłości dłużej. Chodzi o wykorzystanie ich umiejętności i doświadczenia. Myślę, że doświadczenie pokolenia boomu demograficznego lat 40. stanowi wsparcie dla młodszego pokolenia, natomiast pokolenie Y* może nauczyć starszych kolegów poczucia luzu oraz funkcjonowania w kulturze łączności mobilnej i internetu - mówi Ian Weddell, dyrektor handlowy Kinnarps UK.

Osoby starsze stają się coraz bardziej poszukiwanymi pracownikami. Nie ma nic niezwykłego w tym, że niektórzy prezenterzy wiadomości w USA mają powyżej 75 lat. Starsi doradcy budzą szacunek klientów. W Niemczech istnieją portale rekrutacyjne, takie jak „Erfahrung Deutschland" i „AgeBroker", które zapewniają pracodawcom wsparcie starszych i emerytowanych specjalistów, których umiejętności i wiedza są autentycznie doceniane. Ale motywowanie starszych ludzi do pracy ma także swój praktyczny i konkretny wymiar. Integracyjne wzornictwo. Lepsze oświetlenie. Ergonomiczne meble. Dostęp do aparatów słuchowych - to, zdaniem ekspertów Kinnarps, ma przełożenie dla kwestii wyposażenia biur.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA