PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czy BIM zdominuje projektowanie biurowców?

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2017 11:41

Czy BIM zdominuje projektowanie biurowców? fot. PTWP

Żeby moc projektować nowoczesne projekty, potrzebujemy narzędzia, jakim jest BIM. Musimy użyć technologii, która w nowoczesny sposób opisze nowoczesne budynki - mówiła Magdalena Gutowska, Country Manager, Blue Projects na Property Forum 2017.

REKLAMA

Co BIM ma do zaoferowania współczesnym projektantom oraz inwestorom? Uczestnicy dyskusji starali się odpowiedzieć na to pytanie podczas panelu "Biura. Nowe technologie wpisane w DNA biurowców".

- BIM to jest jeden z elementów wpływający na możliwość rozwoju projektu. Narzędzie to przyczynia się do wielu działań, które ułatwiają proces tworzenia m.in. do symulacji oddziaływania światła dziennego. To wszystko przekłada się na sukces budynków - twierdzi Marcin Grzelewski, architekt oraz współwłaściciel APA Wojciechowski. - Nowe technologie muszą być widoczne i odczuwalne na nowym stanowisku pracy. To przekłada się również na atrakcyjność miejsca praca oraz proces rekrutacji - dodał.

- Wdrożenie BIM wiąże się z dużą ilością kosztów, badań oraz z przekształceniem systemu pracy. Wynagradza to automatyzacja procesu tworzenia. Poprzednie projekty mogą być wciągane do bazy danych, co zdecydowanie ułatwia nasze działania - przekonuje Marek Kuryłowicz, prokurent oraz prezes zarządu Kuryłowicz & Associates. - Jeśli uda się w przeciągu kilku lat wdrożyć wszystkie elementy BIM-u, wszyscy beneficjenci, przede wszystkim użytkownicy budynków, docenią w 100 proc. jego znaczenie. Kolejną korzyścią jest możliwość bardzo szybkiego zaprezentowania inwestorowi, jak będzie wyglądać jego nieruchomość- dodał.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić BIM na wszystkie prowadzone przez nas projekty. Nasi inżynierowie mogą chodzić z iPAD-em i zaznaczać wszelkie nieścisłości, które się pojawiają na budowie po to, aby jak najszybciej poinformować resztę zespołu o zaistniałej sytuacji - powiedziała Renata Nowakowska, manager ds. innowacji Skanska Property Poland.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA