PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czy Warszawa może być mocną alternatywą dla Londynu?

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2017 10:14

Czy Warszawa może być mocną alternatywą dla Londynu? fot. PTWP

Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland.

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani co stanie się w okresie najbliższych 2-4 lat, ale deweloperzy i inwestorzy muszą być gotowi na wszystko – to jeden z wniosków dyskusji na temat „Inwestycje. Rynek nieruchomości po Breksicie” podczas drugiego dnia Property Forum.

Życie po Breksicie zaczęło się znacznie wcześniej, niż zapadła decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE – uważa Charles Taylor, partner zarządzający na Polskę, Cushman & Wakefield. - Mimo to, Brexit był dużym zaskoczeniem dla większości podmiotów tam obecnych. Biznes jednak toczy się dalej.

Czy i w jaki sposób na wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych skorzysta Polska?

- Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland.

Podobnego zdania jest Łukasz Kwieciński, menadżer ds. zarządzania wartością budynków, Skanska TFI. - Nie wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani, co będzie się działo w okresie 2-4 lat, ale deweloperzy muszą być gotowi na wszystko – uważa.

- Ostatnie 2-3 lata to czas ekspansji na rynku usług dla biznesu, zwłaszcza w Krakowie i Wrocławiu – mówi Dorota Latkowska, partner, Reino Partners. - Ciężko jednak mówić o boomie wynikającym z efektów Breksitu.

Zdaniem Beaty Latoszek, Head of Representative Office, Deutsche Hypo, w niedalekiej przyszłości Warszawa będzie jednym z miast, które skorzysta z Brexitu.

- Miasto charakteryzuje się relatywnie wysoką jakością życia przy stosounkowo niskich kosztach utrzymania. To niewątpliwy atut stolicy Polski – mówi Beata Latoszek. - Jedynym wyzwaniem może być ryzyko wynikające z rozmaitych politycznych decyzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA