PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czym będzie żył świat designu? O tym na 4 Design Days 2017

  • PropertyDesign.pl
  • 16 lut 2017 11:35

Czym będzie żył świat designu? O tym na 4 Design Days 2017

Co będzie dyktowało zmiany w świecie architektury i projektowania w 2017 roku - o tym rozmawiali światowej sławy projektanci podczas sesji inauguracyjnej 4 Design Days.

REKLAMA

- Obserwacja trendów, ale nie tych związanych z modą czy stylem, lecz tych które mają prawdziwy wpływ na nasze życie – związanych ze społeczeństwem, środowiskiem, technologiami jest tym co wpływa na sposób w jaki projektujemy – mówiła Magdalena Lubińska, dyrektor generalny Biura Projektowego, CODE Design podczas dyskusja „Design. Moda, trendy, inspiracje. Czym będzie żył świat designu w 2017 roku?”.

Rozmowa z udziałem światowej sławy projektantów, polskich i zagranicznych designerów i ekspertów od projektowania otworzyła pierwszy dzień tegorocznej edycji 4 Design Days. Moderujący rozmowę Piotr Kraśko pytał o źródła inspiracji dla projektantów i rolę jaką design i architektura będzie odgrywać w 2017 roku.

- Przyszłość wydarzyła się dziś, ale nie została po równo rozdystrybuowana, dlatego trzeba uważnie obserwować trendy. Wyciągać z nich sedno. To pozwoli nam tworzyć to, co będzie służyć w przyszłości, a nie będzie tylko zakorzenione w przeszłości – dodawała Lubińska.

Łukasz Kos z Four O Nine przestrzegał z kolei przed bezkrytycznym podążaniem za żywymi trendami. - Gdy przystępujemy do pracy nad projektem, gdy rozmawiamy z klientem, to w pierwszej kolejności zwracamy mu uwagę na kontekst w jakim będzie funkcjonował projekt. Istotne jest ostrożne podejście do tego co tworzymy, Jeśli mamy zamiar wpisać się w jakiś trend, to musimy robić to świadomie i krytycznie – podkreślał.

Oliver Heath, brytyjski projektant i specjalista od biophilic design zwracał uwagę, że design dziś to coraz mniej ekspresja ego artysty. - Design widzę dziś bardziej jako narzędzie budowania dobrego i bezpiecznego schronienia dla człowieka. Coraz ważniejsze staje się, by projektowanie nie dostarczało tylko piękna, ale też bezpieczeństwa, szczęścia, dobra – mówił Heath.

Przeczytaj więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA