PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czym biura przyszłości kuszą najlepszych pracowników?

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 paź 2015 12:40

Czym biura przyszłości kuszą najlepszych pracowników?

Magnesem dla utalentowanych pracowników jest nie tylko bogaty pakiet świadczeń, ale i atrakcyjne biuro. Stymulujące i przyjemne miejsce do pracy to obecnie ważny i korzystny finansowo sposób na przyciągnięcie najzdolniejszych pracowników na świecie - taką tezę potwierdza Knight Frank, prezentując raport „Global Cities: The 2016 Report”.

REKLAMA

Publikacja uwidacznia zmianę w sposobie myślenia i dowodzi, dlaczego biura przyszłości muszą zerwać z szablonowym myśleniem ostatnich dwóch dekad. Firmy, które pragną przyciągnąć najlepszych kandydatów i zatrzymać obecnych pracowników, muszą tworzyć powierzchnie biurowe, w których ich pracownicy będą chcieli pracować.

Utrata pracowników jest kosztowna

Relokacja firmy wróciła na wysokie miejsce w strategii korporacyjnej. Przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują swoje siedziby jako narzędzia kontroli o wiele wyższego kosztu działalności, jaką jest utrata pracowników.

Szacuje się, że koszt utraty specjalistów i członków wyższej kadry kierowniczej stanowi równowartość 150 proc. ich wynagrodzenia.

W przypadku typowego pracownika biurowego w Londynie, całkowity koszt miejsca pracy, uwzględniając czynsz, miejscowe podatki i opłaty eksploatacyjne, to równowartość 16 tys. USD (10.440 GBP) rocznie. Zważywszy, że mediana wynagrodzeń w Londynie wynosi 54 tys. USD (35 tys. GBP), to - zakładając powyższą wartość 150 proc. - koszt wymiany pracownika wynosi 81 tys. USD (52.574 GBP) i jest pięć razy wyższy od kosztu jego stanowiska pracy.

Większość specjalistów zarabia ponad 54.000 USD, przy czym - jak twierdzi agencja rekrutacyjna Michael Page - wynagrodzenie początkującego prawnika zajmującego się prawem handlowym wynosi 91 tys. USD (59.278 GBP), co oznacza, że koszt wymiany pracownika wynosi niemal 137 tys. USD (89.242 GBP). Korzystając z powyższego przykładu, koszt  utraty takiego pracownika wyniósłby dziewięć razy więcej niż koszt jego stanowiska pracy.

Zasada równości a powierzchnia biurowa na świecie

Autorzy „Global Cities: The 2016 Report” zaznaczają, że choć powierzchnie biurowe na całym świecie są na wagę złota, to w praktyce bywa różnie z jej wykorzystaniem. Autorzy porównują wskaźniki powierzchni biurowej przypadającej na szefa do powierzchni biurowej przeznaczonej dla jego personelu administracyjnego. W Sydney szef i jego asystentka mają do dyspozycji taki sam metraż. W Londynie i Szanghaju natomiast powyższy wskaźnik wynosi 1,9 : 1, co oznacza, że na szefa przypada dwa razy więcej powierzchni niż na jego zespół. Różnica jest jeszcze wyraźniejsza w Hong Kongu: tam szef ma do dyspozycji aż cztery razy więcej powierzchni niż członkowie jego personelu administracyjnego.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA