PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 gru 2015 12:34

DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie Business Garden Warszawa

DB Schenker Logistics  przeniósł siedzibę biura zarządu do warszawskiego kompleksu biurowego Business Garden, znanego z ekologicznych rozwiązań.

REKLAMA

DB Schenker Logistics  wybrał lokalizację dla nowej siedziby firmy w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18, na terenie warszawskiego kompleksu Business Garden, gdzie zastosowano szereg sprawdzonych technologii i ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody, co zaowocowało przyznaniem dla kompleksu certyfikatu LEED na złotym poziomie.

- Obok ekonomii, nasza strategia zrównoważonego rozwoju zakłada cele środowiskowe oraz działania na rzecz społeczeństwa – mówi Monika Pachniak-Radzińska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w DB Schenker Logistics. – Naszym pracownikom zapewniliśmy dobre warunki pracy. W doborze mebli kierowaliśmy się ergonomią. Możemy korzystać z terenów zielonych zaprojektowanych wokół kompleksu. Pracownicy dojeżdżający do biura rowerami mogą korzystać z szatni i pryszniców. W budynku zastosowano system klimatyzacji z filtrowanym, nawilżanym powietrzem, właściwe warunki oświetlenia naturalnym światłem dziennym. Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na zdrowie, przekładają się na dobre samopoczucie i poprawę efektywności pracy. Ponadto przestrzenne i otwarte miejsca pracy sprzyjają dobrej komunikacji między pracownikami, co eliminuje marnotrawstwa i stanowi kolejny krok na drodze budowania kultury Lean.  

Business Garden to innowacyjny park biznesowy o ciekawej architekturze z uwzględnieniem zieleni. – Wewnątrz biurowców zainstalowano między innymi energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu, wyłączającymi zbędne światło w częściach nieużytkowanych. Woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych dookoła budynków – informuje Ewa Łydkowska z Vastint Poland, dewelopera Business Garden. – Ponadto do budowy obiektów wykorzystano wiele materiałów lokalnych, zmniejszając tym samym emisję spalin w trakcie transportu, a ponad 65 proc. odpadów budowlanych zostało poddanych recyclingowi – dodaje.

DB Schenker Logistics dba o ekologię także w swoich terminalach i magazynach. Najnowszy terminal w Białymstoku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good, przyznawany budynkom przyjaznym pracownikom i środowisku. Jest to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny terminal cross-dockingowy z takim certyfikatem. Obiekt wyposażony jest m.in. w kolektory słoneczne i lampy LED-owe, które ograniczają emisję CO2 o ponad 30 ton rocznie. Inne wdrożone rozwiązania pozwalają na zmniejszenie zużycia wody i odzysk ciepła. Dodatkowo, w celu ochrony akustycznej terenu, wokół terminalu utworzono trzypiętrowy układ zieleni w pasie o szerokości 3 metrów. Znaczna część materiałów do budowy została sprowadzona z najbliższej okolicy.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA