PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 gru 2015 12:34

DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie Business Garden Warszawa

DB Schenker Logistics  przeniósł siedzibę biura zarządu do warszawskiego kompleksu biurowego Business Garden, znanego z ekologicznych rozwiązań.

REKLAMA

DB Schenker Logistics  wybrał lokalizację dla nowej siedziby firmy w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18, na terenie warszawskiego kompleksu Business Garden, gdzie zastosowano szereg sprawdzonych technologii i ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody, co zaowocowało przyznaniem dla kompleksu certyfikatu LEED na złotym poziomie.

- Obok ekonomii, nasza strategia zrównoważonego rozwoju zakłada cele środowiskowe oraz działania na rzecz społeczeństwa – mówi Monika Pachniak-Radzińska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w DB Schenker Logistics. – Naszym pracownikom zapewniliśmy dobre warunki pracy. W doborze mebli kierowaliśmy się ergonomią. Możemy korzystać z terenów zielonych zaprojektowanych wokół kompleksu. Pracownicy dojeżdżający do biura rowerami mogą korzystać z szatni i pryszniców. W budynku zastosowano system klimatyzacji z filtrowanym, nawilżanym powietrzem, właściwe warunki oświetlenia naturalnym światłem dziennym. Takie rozwiązania pozytywnie wpływają na zdrowie, przekładają się na dobre samopoczucie i poprawę efektywności pracy. Ponadto przestrzenne i otwarte miejsca pracy sprzyjają dobrej komunikacji między pracownikami, co eliminuje marnotrawstwa i stanowi kolejny krok na drodze budowania kultury Lean.  

Business Garden to innowacyjny park biznesowy o ciekawej architekturze z uwzględnieniem zieleni. – Wewnątrz biurowców zainstalowano między innymi energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu, wyłączającymi zbędne światło w częściach nieużytkowanych. Woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych dookoła budynków – informuje Ewa Łydkowska z Vastint Poland, dewelopera Business Garden. – Ponadto do budowy obiektów wykorzystano wiele materiałów lokalnych, zmniejszając tym samym emisję spalin w trakcie transportu, a ponad 65 proc. odpadów budowlanych zostało poddanych recyclingowi – dodaje.

DB Schenker Logistics dba o ekologię także w swoich terminalach i magazynach. Najnowszy terminal w Białymstoku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good, przyznawany budynkom przyjaznym pracownikom i środowisku. Jest to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny terminal cross-dockingowy z takim certyfikatem. Obiekt wyposażony jest m.in. w kolektory słoneczne i lampy LED-owe, które ograniczają emisję CO2 o ponad 30 ton rocznie. Inne wdrożone rozwiązania pozwalają na zmniejszenie zużycia wody i odzysk ciepła. Dodatkowo, w celu ochrony akustycznej terenu, wokół terminalu utworzono trzypiętrowy układ zieleni w pasie o szerokości 3 metrów. Znaczna część materiałów do budowy została sprowadzona z najbliższej okolicy.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA