PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Delphi powiększa centrum w Krakowie

  • Autor: PAP
  • 15 cze 2015 16:25

Delphi, światowy producent komponentów motoryzacyjnych, rozbudował kosztem prawie 51 mln zł swoje Centrum Techniczne w Krakowie. Dzięki inwestycji ośrodek stał się największym wielozadaniowym centrum technicznym koncernu w Europie, zatrudniającym 900 inżynierów.

REKLAMA

Według przedstawicieli koncernu, dzięki rozbudowie, krakowski ośrodek badawczo-rozwojowy zatrudnił w zeszłym roku 200 nowych pracowników, a w tym roku przyjętych do pracy zostanie kolejnych około 160 osób.

"W najbliższych miesiącach będziemy obchodzić 15-lecie obecności w Krakowie, w tym czasie Centrum Techniczne stało się wiodącym ośrodkiem badawczo-rozwojowym branży motoryzacyjnej w regionie, z którego jesteśmy niezmierni dumni" - powiedział PAP w poniedziałek Jeff Owens, prezydent ds. technologii Delphi Automotive.

W ciągu ostatnich trzech lat centrum zostało rozbudowanie o 2 tys. metrów kwadratowych przestrzeni laboratoryjnej, co zwiększyło jego możliwości w zakresie testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych. Jak poinformował Tomasz Miśniakiewicz, prezes zarządu Delphi w Polsce, inwestycja o wartości blisko 51 mln zł uzyskała unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Krakowskie zespoły Delphi pracują tam nad technologiami dla pojazdów na całym świecie w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa, architektury elektryczno-elektronicznej oraz systemów kontroli emisji. Ośrodek opracowuje i testuje systemy samochodowych multimediów, przełączników i sterowników.

"Krakowskie centrum specjalizuje się w zaawansowanej elektronice, w tym także systemach aktywnego bezpieczeństwa" - podkreślił Olaf Kammel, dyrektor Centrum Technicznego Delphi w Krakowie. Według niego dziedzina ta będzie podstawą dalszego rozwoju ośrodka w przyszłości.

Wśród technologii przyszłości dla branży motoryzacyjnej są systemy, które są wykorzystywane w testowanych obecnie samochodach autonomicznych, czyli poruszających się bez udziału kierowcy. W kwietniu tego roku zmodyfikowany przez inżynierów Delphi model Audi w 9 dni przemierzył USA ze wschodu na zachód, a 99 proc. trasy pokonał samodzielnie.

Według prezesa Delphi w Polsce dzięki rozbudowie krakowskiego centrum w zeszłym roku firma stworzyła ponad 200 miejsc pracy - zarówno w działach inżynieryjnych, jak też w zakresie usług wspólnych. W tym roku przyjętych zostało tam kolejnych 100 pracowników, a do końca tego roku ich liczba ma się powiększyć o kolejnych 60 osób.

Obecnie krakowski oddział Delphi zatrudnia około 1,3 tys. osób (inżynierów i pracowników działu usług wspólnych) i jest zlokalizowany w dwóch siedzibach. Firma posiada w Polsce także cztery zakłady produkcyjne w Jeleśni, Błoniu, Gdańsku i Ostrowie Wielkopolskim. Łącznie Delphi zatrudnia w Polsce ponad 4,8 tys. osób

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA