PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deutsche Asset Management: Stary Browar to nie jest nasze ostatnie słowo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lut 2016 13:09

Deutsche Asset Management: Stary Browar to nie jest nasze ostatnie słowo Rondo 1

Przejęcie Starego Browaru to nie ostatnie słowo firmy Deutsche Asset Management i zarządzanych przez nią funduszy. - Przyglądamy się kolejnym inwestycjom zlokalizowanym w Polsce - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Marek Jakubiak, Head of Real Estate, Central & Eastern Europe, Deutsche Asset Management.

REKLAMA

Jakie są obecne plany Deutsche Asset Management na terenie Polski?

Deutsche Asset Management inwestuje na polskim rynku nieruchomości od ponad dekady, a regionalne biuro na Europę Środkowo-Wschodnią zostało założone w 2007r. Z Warszawy kierujemy inwestycjami zarówno na terenie naszego kraju, jak i na terenie Czech, Węgier oraz Słowacji. Jednak to w Polsce byliśmy przez ostatnie lata najbardziej aktywni. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim Polska jest największym rynkiem nieruchomościowym w regionie. Nasze ostatnie transakcje to m.in. zakup Starego Browaru (listopad 2015 r.), czy biurowca Metropolitan (październik 2014 r.) oraz wieżowca Rondo 1 (marzec 2014 r.). Nasza strategia opiera się na długofalowych inwestycjach. Fundusze, które reprezentujemy, oczekują stabilnego, długotrwałego zwrotu. W związku z tym staramy się wybierać budynki, które gwarantują nam stały zwrot zarówno dzisiaj, jak i za 5 czy 10 lat.

Stale pracujemy nad powiększaniem naszego portfela. Aktualnie przyglądamy się inwestycjom zlokalizowanym w Polsce, jak również w innych krajach regionu Europy Centralnej.

Poszukują państwo nieruchomości w Warszawie, czy też w grę wchodzą rynki regionalne?

Sześć lat temu nabyliśmy biurowiec Grunwaldzki Center we Wrocławiu od firmy Skanska. Prawdopodobnie była to wówczas największa transakcja inwestycyjna poza Warszawą. W 2015 r. kupiliśmy natomiast centrum handlowe Stary Browar w Poznaniu. To dowód , że nigdy nie obawialiśmy się miast regionalnych. Obecnie szukamy inwestycji nie tylko w stolicy, ale również w siedmiu największych miastach Polski.

Czy Deutsche Asset Management posiada fundusz dedykowany inwestycjom w Polsce czy w Europie Centralnej?

Struktura firmy opiera się na dwóch głównych podmiotach. Jeden to fundusz inwestujący globalnie, a drugi w Europie. W ramach Deutsche Asset Management są również fundusze dedykowane inwestorom instytucjonalnym. Nie posiadamy żadnego funduszu dedykowanego na konkretny kraj czy region.

Czy planują Państwo jakieś zmiany w strategii funkcjonowania funduszu?

Co prawda reprezentujemy kilkanaście różnych funduszy inwestycyjnych, każdy z nich ma swoją specyfikę, ale pozostajemy wierni dotychczasowej strategii. Znacznie bliżej nam do projektów core`owych, niż inwestycji oportunistycznych. W najbliższym czasie będziemy stawiali na projekty typu core plus, a także value-added.

Dziękujemy za rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA