PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deutsche Asset Management: Stary Browar to nie jest nasze ostatnie słowo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lut 2016 13:09

Deutsche Asset Management: Stary Browar to nie jest nasze ostatnie słowo Rondo 1

Przejęcie Starego Browaru to nie ostatnie słowo firmy Deutsche Asset Management i zarządzanych przez nią funduszy. - Przyglądamy się kolejnym inwestycjom zlokalizowanym w Polsce - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Marek Jakubiak, Head of Real Estate, Central & Eastern Europe, Deutsche Asset Management.

REKLAMA

Jakie są obecne plany Deutsche Asset Management na terenie Polski?

Deutsche Asset Management inwestuje na polskim rynku nieruchomości od ponad dekady, a regionalne biuro na Europę Środkowo-Wschodnią zostało założone w 2007r. Z Warszawy kierujemy inwestycjami zarówno na terenie naszego kraju, jak i na terenie Czech, Węgier oraz Słowacji. Jednak to w Polsce byliśmy przez ostatnie lata najbardziej aktywni. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim Polska jest największym rynkiem nieruchomościowym w regionie. Nasze ostatnie transakcje to m.in. zakup Starego Browaru (listopad 2015 r.), czy biurowca Metropolitan (październik 2014 r.) oraz wieżowca Rondo 1 (marzec 2014 r.). Nasza strategia opiera się na długofalowych inwestycjach. Fundusze, które reprezentujemy, oczekują stabilnego, długotrwałego zwrotu. W związku z tym staramy się wybierać budynki, które gwarantują nam stały zwrot zarówno dzisiaj, jak i za 5 czy 10 lat.

Stale pracujemy nad powiększaniem naszego portfela. Aktualnie przyglądamy się inwestycjom zlokalizowanym w Polsce, jak również w innych krajach regionu Europy Centralnej.

Poszukują państwo nieruchomości w Warszawie, czy też w grę wchodzą rynki regionalne?

Sześć lat temu nabyliśmy biurowiec Grunwaldzki Center we Wrocławiu od firmy Skanska. Prawdopodobnie była to wówczas największa transakcja inwestycyjna poza Warszawą. W 2015 r. kupiliśmy natomiast centrum handlowe Stary Browar w Poznaniu. To dowód , że nigdy nie obawialiśmy się miast regionalnych. Obecnie szukamy inwestycji nie tylko w stolicy, ale również w siedmiu największych miastach Polski.

Czy Deutsche Asset Management posiada fundusz dedykowany inwestycjom w Polsce czy w Europie Centralnej?

Struktura firmy opiera się na dwóch głównych podmiotach. Jeden to fundusz inwestujący globalnie, a drugi w Europie. W ramach Deutsche Asset Management są również fundusze dedykowane inwestorom instytucjonalnym. Nie posiadamy żadnego funduszu dedykowanego na konkretny kraj czy region.

Czy planują Państwo jakieś zmiany w strategii funkcjonowania funduszu?

Co prawda reprezentujemy kilkanaście różnych funduszy inwestycyjnych, każdy z nich ma swoją specyfikę, ale pozostajemy wierni dotychczasowej strategii. Znacznie bliżej nam do projektów core`owych, niż inwestycji oportunistycznych. W najbliższym czasie będziemy stawiali na projekty typu core plus, a także value-added.

Dziękujemy za rozmowę

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA