PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deutsche Bank nie boi się finansować polskich inwestycji komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 maj 2017 09:51

Deutsche Bank nie boi się finansować polskich inwestycji komercyjnych fot. EEC

Deutsche Bank aktywnie wspiera polski rynek nieruchomości komercyjnych. Jak powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Leszek Niemycki, wiceprezes Deutsche Bank, instytucja nie boi się finansować nowych inwestycji.

REKLAMA

- Dziś w portfelu Deutsche Bank Polska mamy 65 proc. kredytów udzielonych finansowaniu inwestycji. Nie boimy się finansować nieruchomości komercyjnych, które często wymagają dużych nakładów - powiedział Leszek Niemycki.

Jak zaznaczył, Deutsche Bank stara się finansować nowe projekty, ale dużą uwagę zwraca na zdolność kredytową przedsiębiorców.

- Patrząc przez pryzmat małych i średnich przedsiębiorstw, widzę moment, w którym z jednej strony mamy do czynienia z dość dobrą koniunkturą i sporą presją konkurencyjną, która wymaga od przedsiębiorcy reakcji. To silna, dodatkowa motywacja - powiedział Niemycki.

- Z drugiej strony w ostatnich miesiącach zmieniło się otoczenie ekonomiczne, jak interpretacja podatkowa przy inwestycjach w budowę biur. Pojawiło się pytanie, kto jest podwykonawcą a kto wykonawcą z punktu widzenia ustawy VAT-owskiej. Konia z rzędem temu, kto wyda kilkadziesiąt milionów i jest pewny, że wystawił fakturę wykonawcy i nie będzie się obawiał, że za parę lat minister nie zapuka do drzwi, że było inaczej - podsumował Niemycki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA