PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloper Enterprise Park: Kraków w centrum zainteresowania przedsiębiorstw sektora IT/BPO/SSC

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2012 21:24

Na cztery miesiące przed planowanym oddaniem do użytku, I etap inwestycji biurowej Enterprise Park w Krakowie, w ramach której powstaje 15 tys. mkw. biur, jest już skomercjalizowany w ponad 80 proc. Jak podał inwestor, prowadzone są zaawansowane rozmowy dotyczące wynajęcia pozostałej powierzchni.

REKLAMA

W marcu Avestus Real Estate podpisał z firmą Delphi Poland umowę najmu ponad 8500 mkw. powierzchni biurowej. Teraz do grona najemców Enterprise Park dołączyła firma Cisco Systems Poland.

- Enterprise Park w Krakowie to dla ARE przedsięwzięcie o istotnym znaczeniu. Teren pod inwestycję nabyliśmy w 2008 roku i mimo trwania światowego kryzysu wierzyliśmy, że Kraków pozostanie w centrum zainteresowania dużych przedsiębiorstw z sektora IT/BPO/SSC w Europie. Potwierdził to rosnący popyt na powierzchnie biurowe w mieście w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Co więcej, pierwszy etap Enterprise Park jest w ponad 80 proc. wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy (...) - komentuje Guy Speir, dyrektor ds. wynajmu na Europę Centralną i Wschodnią w Avestus Real Estate.

Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i marketingu w Avestus Real Estate dodaje, że Kraków jest numerem jeden w gronie europejskich centrów usług i outsourcingu. - Lista międzynarodowych firm, które wybrały Kraków jako bazę dla swoich działów zdalnej obsługi klientów, jest bez dwóch zdań imponująca. Najbardziej budujące jest to, że wiele z tych firm zatrudnia obecnie wykwalifikowanych projektantów i inżynierów, którzy napędzają rozwój biznesu nie tylko w skali polskiej, ale i globalnej - uważa.

Podczas negocjacji umowy firma Cisco Systems Poland reprezentowana była przez zespoły doradcze z Jones Lang LaSalle i CBRE.

Inwestycja Enterprise Park jest realizowana przez firmę deweloperską Avestus Real Estate.

Kompleks powstaje w pobliżu centrum Krakowa (3,5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich na Podgórzu.

Na terenie kompleksu docelowo staną trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A. Łącznie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ok. 28 000 mkw. powierzchni biurowej

Po wstępnym audycie w ramach systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM projekt Enterprise Park otrzymał ocenę „bardzo dobry".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA