PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloper z misją specjalną

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 gru 2016 10:25

Deweloper z misją specjalną Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Ghelamco Poland kładzie coraz większy nacisk na działalność miastotwórczą. Wśród zrealizowanych inicjatyw znalazł się m.in. projekt Nowa Towarowa i plac Europejski w Warszawie. - Zależy nam jednak, by idea ta była widoczna we wszystkich inicjatywach Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

REKLAMA

– Miastotwórczość to jedna z najważniejszych misji, którą od lat realizujemy poprzez nasze inwestycje – mówi Jarosław Zagórski. – Idea ta jest dla nas szczególnie ważna w odniesieniu do okolic ronda Daszyńskiego w Warszawie, którego potencjał dostrzegliśmy jeszcze w połowie ubiegłej dekady, wznosząc tu pierwsze biurowce. Zapomniane kwartały ulic straszyły pustką i nikt wówczas nie myślał, że za kilkanaście lat miejsce to przeobrazi się w nowe biznesowe centrum Warszawy. Ukończona budowa Warsaw Spire wraz z pl. Europejskim zachęciła kolejnych inwestorów do realizacji projektów w tym rejonie. Dziś skrzyżowanie ulic Prostej i Towarowej stało się wielkim placem budowy zwiastującym ważne zmiany dla tej okolicy – zauważa.

To dlatego Ghelamco zdecydowało się zainicjować powstanie projektu Nowa Towarowa.

- Zamysłem projektu Nowa Towarowa było wypracowanie rozwiązań dla ulicy Towarowej, które uczynią tę przestrzeń przyjazną dla wszystkich jej użytkowników. Dzięki współpracy dwóch dużych deweloperów: Ghelamco i Skanska z władzami miasta, instytucjami kulturalnymi i organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, po blisko roku prac projektowych udało się stworzyć zbiór rekomendacji i wniosków, które nakreślają, jak powinien wyglądać ten rejon Warszawy – mówi Damian Kalita, koordynator projektu Nowa Towarowa.

Nowa Towarowa to jednak tylko jeden z przykładów miastotwórczych projektów, w które angażuje się belgijski deweloper. Plac Europejski - kolejna inicjatywa - to przestrzeń wykreowana na prywatnej działce dewelopera, oddana do dyspozycji mieszkańców miasta. Oprócz restauracji i kawiarni zlokalizowanych w otoczeniu wodnych instalacji, zieleni oraz sztuki, na mieszkańców czeka tu szereg wydarzeń kulturalnych i sezonowych atrakcji. W zimie plac przyciąga iluminacjami, świątecznymi kramami, bezpłatnym lodowiskiem, a także mnóstwem konkursów i turniejów organizowanych dla pracowników pobliskich biur i uczniów szkół.

Innym projektem Ghelamco jest neon Kocham Warszawę. Pierwotnie rozbłysnął na elewacji Warsaw Spire w grudniu 2014 r. Pojawił się ponownie w nowej odsłonie na początku grudnia 2016 r. na zimowym placu Europejskim.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA