PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloper z misją specjalną

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 gru 2016 10:25

Deweloper z misją specjalną Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Ghelamco Poland kładzie coraz większy nacisk na działalność miastotwórczą. Wśród zrealizowanych inicjatyw znalazł się m.in. projekt Nowa Towarowa i plac Europejski w Warszawie. - Zależy nam jednak, by idea ta była widoczna we wszystkich inicjatywach Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

REKLAMA

– Miastotwórczość to jedna z najważniejszych misji, którą od lat realizujemy poprzez nasze inwestycje – mówi Jarosław Zagórski. – Idea ta jest dla nas szczególnie ważna w odniesieniu do okolic ronda Daszyńskiego w Warszawie, którego potencjał dostrzegliśmy jeszcze w połowie ubiegłej dekady, wznosząc tu pierwsze biurowce. Zapomniane kwartały ulic straszyły pustką i nikt wówczas nie myślał, że za kilkanaście lat miejsce to przeobrazi się w nowe biznesowe centrum Warszawy. Ukończona budowa Warsaw Spire wraz z pl. Europejskim zachęciła kolejnych inwestorów do realizacji projektów w tym rejonie. Dziś skrzyżowanie ulic Prostej i Towarowej stało się wielkim placem budowy zwiastującym ważne zmiany dla tej okolicy – zauważa.

To dlatego Ghelamco zdecydowało się zainicjować powstanie projektu Nowa Towarowa.

- Zamysłem projektu Nowa Towarowa było wypracowanie rozwiązań dla ulicy Towarowej, które uczynią tę przestrzeń przyjazną dla wszystkich jej użytkowników. Dzięki współpracy dwóch dużych deweloperów: Ghelamco i Skanska z władzami miasta, instytucjami kulturalnymi i organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, po blisko roku prac projektowych udało się stworzyć zbiór rekomendacji i wniosków, które nakreślają, jak powinien wyglądać ten rejon Warszawy – mówi Damian Kalita, koordynator projektu Nowa Towarowa.

Nowa Towarowa to jednak tylko jeden z przykładów miastotwórczych projektów, w które angażuje się belgijski deweloper. Plac Europejski - kolejna inicjatywa - to przestrzeń wykreowana na prywatnej działce dewelopera, oddana do dyspozycji mieszkańców miasta. Oprócz restauracji i kawiarni zlokalizowanych w otoczeniu wodnych instalacji, zieleni oraz sztuki, na mieszkańców czeka tu szereg wydarzeń kulturalnych i sezonowych atrakcji. W zimie plac przyciąga iluminacjami, świątecznymi kramami, bezpłatnym lodowiskiem, a także mnóstwem konkursów i turniejów organizowanych dla pracowników pobliskich biur i uczniów szkół.

Innym projektem Ghelamco jest neon Kocham Warszawę. Pierwotnie rozbłysnął na elewacji Warsaw Spire w grudniu 2014 r. Pojawił się ponownie w nowej odsłonie na początku grudnia 2016 r. na zimowym placu Europejskim.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA