PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy biurowi aktywnie szukają działek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2015 13:27

Deweloperzy biurowi aktywnie szukają działek

Pomimo dużej podaży nowej powierzchni biurowej w Warszawie, deweloperzy bardzo aktywnie poszukują działek pod kolejne projekty. - Na rynku gruntów inwestycyjnych nie ma marazmu - mówi Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych, JLL.

REKLAMA

Daniel Puchalski tłumaczy, że cykl realizacji projektu biurowego jest na tyle długi, że deweloperzy niezależnie od obecnej podaży muszą aktywnie poszukiwać nowych gruntów inwestycyjnych. - To bardzo dobry moment dla zakupu nowych działek. Im wyższa podaż, tym łatwiej kupić dobrą i tanią nieruchomość - tłumaczy Puchalski.

Jak dodaje przedstawiciel JLL, deweloperzy skupiają uwagę na takich miastach jak Warszawa, Kraków i Wrocław. - Najbardziej atrakcyjne wydają się działki, które pozwalają na realizację projektów o powierzchni użytkowej od 5 do 20 tys. mkw. - komentuje. Jeśli chodzi o stolicę, szczególnie duże zainteresowanie dotyczy gruntów wzdłuż realizowanej oraz planowanej II linii metra, a także w pobliżu projektowanych dróg, w tym wewnętrznej obwodnicy Warszawy.

Nowym trendem na rynku wydaje się być rosnąca podaż działek zabudowanych starszymi obiektami biurowymi lub usługowymi. Duży potencjał tkwi tu w podmiotach publicznych, które przeprowadzają się do nowoczesnych projektów biurowych. - To duża szansa dla deweloperów - skomentował Puchalski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ZbyszekKaczmarek 2015-01-31 10:23:43
    Fajny pomysł na powierzchnie biurowe to np. pofabryczne kompleksy. Takie miejsca po solidnie przeprowadzonej rewitalizacji są według mnie naprawdę fajne. Nie tylko same budynki wracają do wyglądu z jakiego możemy być dumni ale jago okolica bardzo na tym zyskuje. Przykładem może być to co się dzieje w Koneserze na Pradze. dookoła zieleń, alejki, ławki, kawiarnie a wewnątrz powierzchnie biurowe, mieszkania i nawet muzeum. Mieszkańcy Pragi skorzystają na tym bo pojawią się nowe miejsca pracy, a firmy które umieszczą tam swoje biura będą miały wyjątkowy klimat. Dodatkowo niebawem otworzy się druga linia metra więc dojazd na prawą stronę miasta nie będzie już problemem. To pierwsza taka inwestycja na Pradze ale wydaje mi się, że pociągnie za sobą następne, a takie zabiegi będą dla dzielnicy bardzo korzystne.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA