PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy biurowi odpowiadają na potrzeby regionów. Spektakularne projekty w budowie i w planie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 09 mar 2018 16:08

Deweloperzy biurowi odpowiadają na potrzeby regionów. Spektakularne projekty w budowie i w planie

Deweloperzy i inwestorzy odkryli potencjał największych miast regionalnych i coraz śmielej inwestują w spektakularne projekty biurowe zlokalizowane poza stolicą Polski. Już wkrótce nowe biurowce i nowoczesne kompleksy wielofunkcyjne stanowić będą biznesową wizytówkę Poznania, Katowic, Trójmiasta, Krakowa i pozostałych rejonów Polski.

REKLAMA

Wśród największych projektów realizowanych w regionach znajdują się zarówno inwestycje międzynarodowych graczy, jak i ogólnopolskich oraz lokalnych inwestorów, którzy z powodzeniem odpowiadają na popyt ze strony najemców.

Do kluczowych przedsięwzięć, które znacząco zwiększą podaż nowoczesnej powierzchni biurowej na rynkach regionalnych, eksperci zaliczają dwa kompleksy biurowe firmy Vastint Poland. Rozpoczęte w 2017 roku inwestycje - Business Garden w Poznaniu i we Wrocławiu - w sumie dostarczą na rynki regionalne ponad 125 tys. mkw. powierzchni biurowej. Aktualnie realizowane etapy przedsięwzięć to 46 tys. mkw. w stolicy Wielkopolski i 30 tys. mkw. w „kolebce” Dolnego Śląska.

Poznań znalazł się na celowniku innych wielkich graczy – Echo Investment szykuje inwestycję pod nazwą Metropolis, a Skanska realizuje Nowy Rynek - najbardziej złożony projekt deweloperski, w jaki zaangażował się szwedzki potentat w Polsce. Pierwsze dwa budynki będą gotowe w połowie 2019 roku. Docelowo na powierzchni 3,8 ha powstanie nowy kwartał miasta, z rynkiem wewnątrz zespołu pięciu budynków. Przestrzeń zabudowy będzie liczyć ponad 100 tys. mkw.

Stolicę Wielkopolski doceniła również agencja ratingowa Moody's, nadając miastu ocenę "A3" z perspektywą stabilną. W komentarzu do oceny agencja podała, że Poznań jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju.

Z kolei Trójmiasto to – jeszcze do niedawna - wielki plac budowy projektów realizowanych przez lokalnych deweloperów, m.in. Olivia Business Centre, czy Alchemia firmy Torus. Nowe przedsięwzięcia na północy kraju zapowiadają lub rozpoczęli już realizację ogólnopolscy i międzynarodowi deweloperzy, m.in. biurowa Skanska.

.KTW, biurowiec firmy TDJ Estate - największa realizowana obecnie inwestycja, zlokalizowana w ścisłym centrum Katowic, tuż obok hali Spodka - oraz kompleks hotelowo-biurowy firmy Vastint, który powstanie na miejscu hotelu Silesia to dwa obiekty, które znacząco zwiększą ilość nowoczesnej powierzchni biurowej dostępnej w Katowicach. Inne planowane na najbliższe lata obiekty to m.in. katowicki Stary Dworzec (12,1 tys. mkw.), budowany przez Opal Maksimum, oraz czwarty budynek Silesia Business Park (12 tys. mkw.), którego deweloperem jest Skanska.

W dalszych planach są dwa biurowce Face (Echo Investment) u zbiegu ulic Grundmanna i Chorzowskiej (w sumie ok. 46 tys. mkw.) oraz kolejny biurowiec w Górnośląskim Parku Przemysłowym (7,5 tys. mkw.).

Biurowe projekty w regionach kuszą również inwestorów. Zakupem nieruchomości biurowych realizowanych na rynkach regionalnych jest zainteresowany m.in. kapitał niemiecki, brytyjski i amerykański. Wśród miast najwyżej wycenianych przez fundusze wymienia się Kraków, Wrocław i Trójmiasto.

O planach i zamierzeniach inwestorów oraz sytuacji na biurowej mapie Polski będziemy dużo dyskutować w dniach 14-16 maja na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, na który zapraszamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA