PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy biurowi otworzyli się na Łódź. Oto ich plany

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 16 lis 2017 15:48

Deweloperzy biurowi otworzyli się na Łódź. Oto ich plany Brama Miasta, fot. Skanska

Ostatnie dwa lata były dla łódzkiego sektora biur bardzo udane. Miasto umocniło swoją pozycję na mapie ważnych ośrodków dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie zabraknie nowych projektów - to wnioski z dyskusji o rynku biurowym na Property Forum Łódź.

REKLAMA

Łódź przyciąga inwestorów tak krajowych, jak i zagranicznych już od dłuższego czasu. Co ważne, miasto - w oczach przedsiębiorców i analizach biznesowych - nie traci na atrakcyjności. Dziś w budowie jest 140 tys. mkw. biur, a deweloperzy zapowiadają już kolejne projekty.

- Echo mocno zainwestowało w Łódź, jako jeden z pierwszych deweloperów i sukcesywnie realizujemy kolejne projekty biurowe i mieszkaniowe – mówi podczas Property Forum Łódź Paweł Milcarz, Senior Leasing Manager, Echo Investment. - Nasza najnowsza inwestycja - pierwszy etap Symetris Business Park - jest wynajęta w 98 proc., a właśnie dziś otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie drugiej wieży, której proces komercjalizacji w najbliższym czasie dobiegnie końca. W lutym br. kupiliśmy teren pod kolejny biurowiec o powierzchni 15 tys. mkw. i zapewniam, że będzie jeszcze więcej projektów.

Relatywnie niski współczynnik pustostanów i popyt na biura przyciągnął również Master Management Group. - Realizujemy pierwszy projekt w sercu Łodzi. Właśnie finalizujemy rozmowy z kluczowym najemcą i planujemy kolejne działania – mówi Justyna Drużyńska-Krystosiak, dyrektor komercjalizacji, Master Management Group. - Rozważamy też lokalizacje pod nowe projekty biurowe - tym razem w jednym z miast regionalnych oraz w Warszawie – ale w przypadku nowych przedsięwzięć w Łodzi, nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Swoją pozycję na łódzkim rynku umacnia również Skanska. - Łódź odróżnia się od innych miast regionalnych, ma swoją specyfikę i nie poddała się kryzysowym sytuacjom. Ma ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać. Aktualnie skupiamy się na realizacji Bramy Miasta, która obecnie znajduje się na etapie prac ziemnych, ale na pewno nie jest to nasza ostatnia inwestycja w mieście – deklaruje Anna Rolka-Zawadzka, negocjator ds. wynajmu, Skanska Property Poland. - Uzupełniamy bank ziemi, analizujemy nowe lokalizacje i na pewno nie zamykamy się na Łódź.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA