PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy, Brexit może wam pomóc!

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sie 2016 12:21

Deweloperzy, Brexit może wam pomóc! Fot. Shutterstock

Choć krótkotrwałe zawirowania po brytyjskim referendum wciąż negatywnie wpływają na rynki nieruchomościowe, eksperci są pewni. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii oznacza szerszy napływ kapitału m.in. do Polski - uważają eksperci Savills.

REKLAMA

Firma Savills przeprowadziła specjalną ankietę wśród swoich ekspertów. 45 proc. z nich uważa, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie miało pozytywny wpływ na rynki inwestycyjne w takich krajach, jak Niemcy, Belgia, Francja i Polska.

Prawie tyle samo ekspertów uważa z kolei, że wpływ Brexitu będzie niewielki. Pewne jest jedno - opuszczenie Unii Europejskiej niesie ze sobą olbrzymią niepewność. Dlatego w II połowie roku spodziewany jest niższy wolumen inwestycyjny niż zakładany do tej pory.  Inwestorzy z innych regionów świata, szczególnie z Azji i Bliskiego Wschodu mogą obawiać się wpływu politycznego na gospodarkę. Dlatego powinni zwrócić uwagę na niewielkie do tej pory rynki.

Jednocześnie firmy na kontynencie nie powinny obawiać się negatywnego trendu na przyszłość. W I połowie br. łączny wolumen transakcji inwestycyjnych był na kontynencie podobny, jak przed rokiem. Na terenie Wielkiej Brytanii spadł aż o 40 proc. Przyczyną jest tu referendum, ale również brak dostępnych na rynku dobrych jakościowo projektów.

Jakie inwestycje powinny być najchętniej kupowane? Tak zwane "prime assets", czyli najbardziej rozpoznawalne budynki w danym mieście lub regionie. Jednocześnie Brexit oznacza przeniesienie wielu miejsc pracy do takich miast, jak Paryż, Frankfurt, Amsterdam, Madryt czy Dublin. Stąd większy popyt na powierzchnie biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA