PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy muszą dostrzec korzyści płynące z aranżacji przestrzeni miejskiej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 sie 2014 10:18

Deweloperzy muszą dostrzec korzyści płynące z aranżacji przestrzeni miejskiej

Deweloperzy, którzy realizują inwestycje mające wpływ na wygląd i funkcjonowanie przestrzeni publicznych, muszą mieć świadomość, że przyjazne i atrakcyjne otoczenie biurowca to wartość dodana i dla miasta, i jego mieszkańców - mówi dla Propertydesign.pl Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

REKLAMA

Firma Ghelamco Poland przy inwestycji Warsaw Spire zaplanowała plac miejski, który nosi oficjalną nazwę Plac Europejski.

- Tworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej jest w interesie wszystkich. Dla urbanistów przygotowujących plan zagospodarowania przestrzennego miasta komfort i jakość życia jego mieszkańców oraz estetyczne walory i funkcjonalność zabudowy powinny mieć zasadnicze znaczenie w procesie planistycznym - mówi Jarosław Zagórski.

- Jednak także deweloperzy, szczególnie ci realizujący inwestycje mające znaczny wpływ na wygląd i funkcjonowanie przestrzeni publicznych, takie jak Warsaw Spire, muszą dostrzegać, że przyjazne i atrakcyjne otoczenie biurowca to wartość dodana dla miasta i jego mieszkańców - dodaje.

Jak zaznacza Zagórski, dla Ghelamco tworzenie wartościowej tkanki miejskiej jest filarem strategii zrównoważonego budownictwa. - Staramy się patrzeć na realizowane przez nas projekty z szerokiej perspektywy oraz - poza funkcjonalnością i wygodą przestrzeni biurowej - zwracać uwagę na ich wpływ na otoczenie. - Przecież użytkownicy naszych biur to jednocześnie mieszkańcy miast - podkreśla.

Na pytanie o współpracę deweloperów z władzami miast Jarosław Zagórski odpowiada: - Miasta dysponują narzędziami do wpływania na charakter powstającej przestrzeni. Mogą np. wyznaczać pewne warunki zabudowy w pozwoleniach na budowę. Jednak sami deweloperzy również muszą dostrzec korzyści płynące z atrakcyjnej aranżacji przestrzeni miejskiej w ramach ich inwestycji. Może Plac Europejski stanie się zachętą dla innych inwestorów do pozytywnego i spójnego oddziaływania na warszawską przestrzeń miejską - podsumowuje Zagórski.

Więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA