PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Do nich należał początek roku. Największe biurowce oddane do użytku w I kwartale 2016

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 maj 2016 13:19

Do nich należał początek roku. Największe biurowce oddane do użytku w I kwartale 2016 Największe projekty biurowe oddane do użytku w I kwartale br.

Rynek szykuje się do oficjalnego startu nowych wieżowców w Warszawie. Początek roku nie był jednak nudny. Do użytku w całym kraju oddano 13 biurowców. Wraz z JLL prezentujemy najważniejsze projekty.

REKLAMA

Pod koniec I kwartału br. w Polsce znajdowało się 8,3 mln mkw. powierzchni biurowej. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku zasoby powiększyły się o 218 tys. mkw. 

Standardowo to Warszawa odpowiada za największą liczbę nowych otwarć. Powstało tu 113 tys. mkw. W miastach regionalnych nowe biurowce posiadają 105 tys. mkw. 

Największym biurowcem oddanym do użytku w I kwartale br. to budynek Delta, kompleksu Eurocentrum Office w Warszawie. Obiekt zrealizowany przez Capital Park ma 25 tys. mkw. powierzchni.

Drugie miejsce należy również do Warszawy. 22,6 tys. mkw. na rynek dostarczył I etap Astrum Business Park. Generalnym wykonawcą projektu był Prochem.

Na trzeciej lokacie uplasował się Tryton Business House. To jednocześnie największy biurowiec oddany do użytku poza Warszawą. 21,3 tys. mkw. powierzchni na rynek wprowadziła firma Echo Investment.

Powracamy do Warszawy. 20,25 tys. mkw. pozwoliło na zajęcie czwartej lokaty. Projekt Atrium 2 zbudowała Skanska.

Numer pięć to Prime Corporate Center, przygotowany przez Golub GetHouse. Obiekt posiada 20,15 tys. mkw. powierzchni najmu.

Za kolejny projekt, Gdański Business Center II C, odpowiada słowacka firma HB Reavis. Budynek dysponuje 19,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Na siódmej lokacie znajduje się jednocześnie największy nowy budynek w Krakowie. To O3 Business Campus o łącznej powierzchni 19,2 tys. mkw.

Pozostajemy w miastach regionalnych. Ósma pozycja należy do C200 w Gdańsku. Budynek posiada 17 tys. mkw. powierzchni.

Na potrzeby firmy Kaufland zbudowano projekt o łącznej powierzchni 16 tys. mkw. Inwestycja powstała we Wrocławiu.

Ostatnią pozycję w zestawieniu zajmuje Storrady Park Offices w Szczecinie. W budynku znajduje się 7,4 tys. mkw. powierzchni najmu.

W I kwartale do użytku oddano również takie projekty, jak Equal Business Park A (Kraków),  KróLEWska (Warszawa) i Tensor X Gdynia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA