PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Do Polski płynie globalny kapitał

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 lut 2015 11:36

Łączna wartość transakcji zawartych na rynku nieruchomości w 2014 roku wyniosła 3,2 mld euro. - Jest to poziom zbliżony do osiągniętego w 2013 roku. Polska z 30-procentowym udziałem w Europie Środkowej i Wschodniej uplasowała się na pozycji regionalnego lidera - mówi Piotr Mirowski, partner, dyrektor Działu Usług Inwestycyjnych w Colliers International.

REKLAMA

Polski rynek charakteryzuje się dużym stopniem dojrzałości. Znacząco zwiększyła się aktywność inwestorów z różnych stron świata, co przełożyło się na wzrost cen we wszystkich sektorach rynku. - Dominującym rynkiem w 2014 roku był rynek nieruchomości biurowych. Łączna wartość zrealizowanych transakcji wyniosła ok. 2 mld euro. Najwyższą dynamikę wzrostu zainteresowania i cen zauważyliśmy w miastach regionalnych. Tam stopień kapitalizacji wyniósł od 6,7 do 8 proc. za najlepsze nieruchomości. W Warszawie stopy kapitalizacji za najlepsze nieruchomości kształtowały się na poziomie poniżej 6 proc. - mówi Piotr Mirowski.

W ocenie eksperta, stanowi to także wytyczną dla rynku na najbliższe 12 miesięcy, ponieważ inwestorzy widząc coraz mniejszą dostępność nieruchomości na sprzedaż w Warszawie przesunęli swoje zainteresowanie do miast regionalnych, poszukując tam atrakcyjnych ofert. - Mamy do czynienia z dużym napływem kapitału ze wszystkich zakątków świata. Każdy z inwestorów zaznaczył Polskę jako jeden z najistotniejszych rynków do inwestycji w najbliższym roku - podkreśla Piotr Mirowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA