PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobre półrocze dla GTC

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 sie 2016 08:35

Dobre półrocze dla GTC Thomas Kurzmann, prezes GTC

W pierwszym półroczu 2016 roku, GTC zwiększyło swoje przychody poprzez poszerzenie portfela nieruchomości generujących przychody o 9 proc. do 1.146 mln euro. -  W lipcu 2016 roku nabyliśmy kolejne dwie nieruchomości biurowe w Polsce. Równocześnie prowadzimy intensywne prace nad nowymi projektami deweloperskimi w Warszawie, Belgradzie i Budapeszcie. Ich realizacja rozpocznie się nie później niż na początku 2017 roku - zapowiada Thomas Kurzmann, prezes GTC.

REKLAMA

Całkowite przychody GTC w pierwszym półroczu 2016 r. wyniosły 59 mln euro, w porównaniu z 60 mln euro w pierwszym półroczu 2015 r. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 46 mln euro, w porównaniu do 11 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody z wynajmu powierzchni biurowych i komercyjnych oraz usług zwiększyły się o 2 mln euro do 55 mln euro. Wzrost przychodów z wynajmu został zniwelowany przez spadek przychodów mieszkaniowych po zakończeniu sprzedaży gotowych mieszkań. Marża z najmu wzrosła do 76 proc. w I połowie 2016 r. w porównaniu do 75 proc. w I połowie 2015 r.

Koszty administracyjne, wyłączając wpływ rezerwy na koszty programu motywacyjnego, spadły do 5 mln euro w I połowie 2016 r.

Zysk netto z aktualizacji wyceny wartości nieruchomości inwestycyjnych i projektów mieszkaniowych wyniósł 24 mln euro w I połowie 2016 r. wobec straty 2 mln euro w I połowie 2015 r., głównie dzięki projektom deweloperskim w fazie realizacji: Galerii Północnej, University Business Park B i FortyOne II, jak również dzięki zyskom z aktualizacji wartości Galerii Jurajskiej i Galleria Burgas, które odnotowały poprawę swoich wyników operacyjnych.

Spadły też koszty finansowe netto - do 13 mln euro w I połowie 2016 r. z 16 mln euro w I połowie 2015 r.

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 46 mln euro w I połowie 2016 r. w porównaniu do 11 mln euro w I połowie 2015 r. głównie dzięki rozpoznaniu zysku netto z aktualizacji wyceny wartości nieruchomości inwestycyjnych i projektów mieszkaniowych w wysokości 24 mln euro w połączeniu ze znaczącym spadkiem kosztów finansowych netto.

Rezerwa podatkowa wyniosła 11 mln euro w I połowie 2016 r. i składała się z 2 mln euro rezerwy z tytułu podatków bieżących i 9 mln euro rezerwy z tytułu podatku odroczonego.

Zysk netto wyniósł 35 mln euro w I połowie 2016 r., w porównaniu do 6 mln euro w I połowie 2015 r.

Wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła do 1 455 mln euro na dzień 30 czerwca 2016 r. wobec 1 324 mln euro na dzień 31 grudnia 2015 r., co wynika głównie z zakupu Pixela (budynek biurowy w Poznaniu). Premium Plazy i Premium Point (budynki biurowe w Bukareszcie), działki w Budapeszcie oraz inwestycjom w nieruchomości w budowie, głównie Galerię Północną w Warszawie, University Business Park B w Łodzi i FortyOne w Belgradzie, a także w wyniku rozpoznania zysku z aktualizacji wyceny tych projektów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA