PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobry grunt dla biznesu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 lip 2017 11:55

Dobry grunt dla biznesu

Mówi się, że kluczowy czynnik powodzenia biznesu stanowi lokalizacja. Tkwi w tym dużo prawdy. Dobrze zaplanowane umiejscowienie lokalu pozwoli zarówno przyciągnąć klientów, jak i znaleźć pracowników, którzy docenią atut dogodnego dojazdu. Dlaczego warto wystartować ze swoim biznesem właśnie we Wrocławiu?

REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje zdolnych, pełnych werwy ludzi. Mieszkańcy dobrze znają języki obce. W centrach usługowych mówi się w ponad trzydziestu językach, głównie angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim, lecz także włoskim, ukraińskim, węgierskim, czeskim, fińskim, tureckim czy hebrajskim. Ośrodki akademickie mają w swojej ofercie studia filologiczne i anglojęzyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że we Wrocławiu zaczęły inwestować globalne firmy, w których nierzadko mówi się po angielsku.

Już na początku tego roku można było zaobserwować tu rekordowo niską stopę bezrobocia: 2,8%. Taka sytuacja stwarza pracodawcom konieczność zaoferowania dodatkowych atutów. Sama praca przestała być głównym elementem. Firmy prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć kandydatów. Standardem stała się prywatna opieka medyczna (znajdująca się na pierwszym miejscu wśród benefitów oferowanych przez wrocławskich pracodawców) czy pakiety sportowe (drugie miejsce). Zarówno giganci, jak i mniejsze przedsiębiorstwa coraz częściej wybierają na biura estetyczne, dobrze zaprojektowane przestrzenie w dogodnej lokalizacji.

Choć pozyskanie pracowników pozornie może wydać się niemałym wyzwaniem, dla kandydatów ogromną przewagą jest czas, jaki poświęcają na dojazd do pracy. Już dziś wielu przyznaje, że wysokość wypłaty to nie jedyne kryterium, które biorą pod uwagę.

– Wiele młodych biznesów powstaje i rozwija się właśnie w popularnych dzielnicach Wrocławia, na osiedlach mieszkalnych i w okolicy węzłów komunikacyjnych. Dużo zależy od typu działalności. Na restauracje, butiki czy sklepy najczęściej wybiera się lokale posiadające wejście od ulicy, jak chociażby w inwestycji Pixel House na Legnickiej. Inaczej sprawa ma się z kancelariami prawnymi czy gabinetami. Te znacznie rzadziej umiejscowione są na parterze budynku – komentuje Jakub Orski, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom”.

Dużą popularnością we Wrocławiu cieszą się firmy IT, R&D i outsourcingowe. Ogromny potencjał mają też zakłady produkcyjne z branży motoryzacyjnej, AGD, inżynieryjnej i chemicznej. W tutejszych uczelniach rocznie kształci się 125 000 studentów. Dogodny dostęp do rozwoju, edukacji i badań sprawiają, że absolwenci ośrodków akademickich bez problemu znajdują w swoim mieście zatrudnienie. To doskonałe warunki do inwestowania w mieszkania pod wynajem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA