PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DomExpo Warszawa z ofertą biurową

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 cze 2014 17:33

DomExpo Warszawa z ofertą biurową

W domExpo Warszawa powstanie nowoczesna powierzchnia biurowa klasy B i B+ na łącznej powierzchni 10 tys. mkw. w dwóch budynkach.

REKLAMA

To dwa pięciokondygnacyjne budynki biurowe byłej FSO, przy ulicy Modlińskiej 4. Obecnie trwa ich remont i rewitalizacja. Powierzchnia całkowita każdego z nich to 6,9 tys. mkw., w czym powierzchnia biurowa to 5,5 tys. mkw. w Budynku A i 4,5 tys. mkw. w Budynku B. Dodatkowa powierzchnia handlowa zajmie w nich łącznie 1,1 tys. mkw. - na parterze przewiduje się operatora spożywczego, restaurację fastfood, aptekę, bank i drogerię.

Układ powierzchni biurowej umożliwia jej aranżację w formie open-space lub jako pomieszczeń zamkniętych, co pozwala również na wynajem niewielkich powierzchni. Minimalna powierzchnia najmu to 30 mkw. Komercjalizacja powierzchni już się rozpoczęła. Część powierzchni biurowej została wynajęta głównie przez firmy, które korzystać będą z powierzchni wystawienniczej w domExpo Warszawa.

Do Centrum Wystawienniczego domEXPO prowadzić będą cztery niezależne wjazdy. W zasięgu do 40 minut dojazdu do Centrum znajduje się ok. 3 mln klientów. Znajduje się ono przy największym węźle komunikacyjnym Warszawy, przez który przejeżdża 300 tysięcy aut na dobę. Centrum wynajmować będzie również powierzchnię magazynową.

Centrum domExpo Warszawa powstaje na terenie hal byłej żerańskiej fabryki samochodów osobowych. Według koncepcji architektonicznej pracowni Tremend powstaje tu nowoczesny wielofunkcyjny obiekt przy jednoczesnym zachowaniu jego przemysłowego charakteru. Wokół obiektu deweloper zaplanował rozwój tej części Żerania poprzez rewitalizację tkanki miejskiej - giełdę staroci, uliczne boiska do koszykówki, duży nowoczesny skate park, ścianka wspinaczkowa, plac przeznaczony na zdarzenia otwarte. Dzięki dodaniu nowych funkcji społecznych otoczeniu inwestycji komercyjnej, zdegradowany przez nadmierny rozwój sieci drogowej obszar poprzemysłowy FSO ma szansę na ożywienie i rewitalizację tworząc tak zwaną „Nową Bramę Białołęki". Okolice kanału Żerańskiego i hipermarketu Auchan będą w najbliższych latach intensywnie rozwijane i znajdują się w zainteresowaniu deweloperów.

Powierzchnia użytkowa domExpo wyniesie 55 tys. mkw. Dawna hala magazynowa zostanie podzielona na dwie części: ekspozycyjną oraz w wysokiej na prawie 18 metrów strefie część eventowo-konferencyjną, w której dobudowana będzie antresola z salami bankietowo-konferencyjnymi mogącymi pomieścić do 1500 osób. Znajdować się tutaj będzie również 6 tys. mkw przeznaczone na ekspozycje czasowe. Wybudowanych zostanie tu 1200 miejsc parkingowych. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 11 hektarów.

Centrum domExpo powstaje przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej, naprzeciwko węzła komunikacyjnego na Żeraniu. Otwarcie Centrum nastąpi w 2015 r. DomExpo ubiega się o certyfikat BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA