PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Druga młodość biurowców, czyli wielki potencjał starych nieruchomości

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 paź 2017 09:56

Druga młodość biurowców, czyli wielki potencjał starych nieruchomości Sesja „Operacja – modernizacja czyli drugie życie biurowców”, Property Forum 2017

Wśród deweloperów biurowych toczy się spora rywalizacja o atrakcyjne lokalizacje, o które coraz trudniej. Z tego powodu coraz chętniej spoglądają na dawne obiekty, które można przywrócić do życia i nadać im nowe funkcje. Jak zamienić stary biurowiec w modne i przyjazne miejsce pracy? Czy potencjał starego obiektu można odbudować? - odpowiedź na te pytania stała się celem sesji „Operacja – modernizacja czyli drugie życie biurowców”, która miała miejsce w trakcie Property Forum 2017.

REKLAMA

W trakcie sesji uczestnicy wspólnie zastanawiali się nad przyszłością oraz możliwością wykorzystania starych budynków biurowych w Polsce. Paneliści zgodnie stwierdzili, że dawne i czasem zapomniane budynki nierzadko oferują dużo więcej niż te nowo wybudowane. Wśród takich aspektów można wymienić prestiż, doskonałą lokalizację i stylowe, klimatyczne wnętrza.

- Choć podaż nowoczesnej powierzchni biurowej rośnie, dzięki utrzymującemu się stabilnemu popytowi inwestorzy są otwarci na kolejne projekty. Wśród właścicieli firm toczy się spora rywalizacja o atrakcyjną lokalizację w mieście, o którą jest coraz trudniej. Z tego powodu inwestorzy chętniej spoglądają na dawne obiekty przemysłowe, o ile są świetnie zlokalizowane – powiedział Witold Breś, dyrektor ds. zarządzania aktywami, Peakside Polonia Management.

Konstrukcja w dobrym stanie, wygodna dla pracowników lokalizacja, uwarunkowania techniczne pozwalające na dokonanie przebudowy pięter i wprowadzenie unowocześnień - to głównie zalety budynków z minionej epoki budownictwa. Jednak elementem, o którym nie można zapomnieć, jest także atrakcyjny koszt najmu, który oferują starsze biurowce.

- Deficyt dobrych, centralnych lokalizacji - zarówno w Warszawie, jak i na największych rynkach regionalnych poza stolicą – z pewnością będą zachęcać inwestorów do rewitalizacji i dostosowania dobrze położonych nieruchomości w centrach miast. Podczas przeglądania ofert na rynku nieruchomości biurowych – zarówno tych nowych, jak i zrewitalizowanych - już na pierwszy rzut oka widać, że budynki starsze dają nam dużo atrakcyjniejszą cenę najmu – powiedziała Agata Jezierska headquarters Real Estate Manager w Banku BGŻ BNP Paribas, który w ostatnim czasie sfinalizował transakcje na około 10 tys. mkw. powierzchni biurowej w warszawskim biurowcu Spektrum Tower. 

Paneliści przyznali, że taka inwestycja może być nawet bardziej opłacalna niż budowa nowego obiektu od początku, zwłaszcza gdy konstrukcja budynku pozostaje w doskonałym stanie. Ponadto, dzięki rewitalizacji pojedynczych obiektów pięknieją niejednokrotnie całe dzielnice, w których upadające budynki do tej pory jedynie „straszyły” przyjezdnych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA