PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Drugi etap Alchemii wyrasta z ziemi

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 wrz 2014 18:44

Drugi etap Alchemii wyrasta z ziemi

Trwają intensywne prace nad budową drugiego etapu gdańskiej Alchemii. Obecnie powstaje już trzeci poziom części wspólnej obiektu, z której wyłonią się wieże biurowe. Równolegle twa budowa nowego skrzyżowania na Al. Grunwaldzkiej, które usprawni komunikację w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

REKLAMA

Postępuje rozpoczęta w grudniu ubiegłego roku budowa II etapu kompleksu wielofunkcyjnego Alchemia w Gdańsku. - Obecnie powstaje trzecia kondygnacja czteropiętrowej części wspólnej budynku. Na niej, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu inwestycji, usadowione będą wieże biurowe, o nazwach Ferrum i Titanium. Jednocześnie w części garażowej trwają już prace wykończeniowe, a także instalacyjne. Z początkiem listopada rozpoczną się natomiast prace nad elewacją, które potrwają do maja przyszłego roku - mówi Marcin Frozyna z firmy Torus, kierownik budowy Alchemii.

Osiągnięcie stanu surowego budynku planowane jest na koniec stycznia przyszłego roku, natomiast zakończenie budowy II etapu Alchemii na IV kwartał 2015 roku.

Pod koniec lipca rozpoczęły się również prace nad budową nowego skrzyżowania na Al. Grunwaldzkiej, na wysokości Uniwersytetu Gdańskiego oraz drugiego etapu Alchemii. Inwestycja ta podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczy prac realizowanych w obrębie pasa Al. Grunwaldzkiej i potrwa do końca września. W ramach tego etapu powstanie prawoskręt (do skrętu na teren inwestycji Alchemia dla jadących w kierunku Sopotu), lewoskręt (dla jadących w kierunku centrum Gdańska), zatoczki autobusowe po obu stronach wraz z przystankami (wiatami), a także przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną (w I etapie powstanie tylko infrastruktura, natomiast uruchomienie w II etapie). Nowe przejście będzie wyposażone w przejazd rowerowy. Prace wiązać się będą z koniecznością czasowego zwężenia ruchu o jeden pas z każdej strony.

Realizacja drugiego etapu rozpocznie się w II kwartale przyszłego roku i potrwa ok. 2 miesięcy Dotyczyć będzie wszystkich elementów chodnikowych, ścieżek rowerowych, a także bezpośrednich wjazdów na teren Alchemii oraz dróg serwisowych. W tym etapie nastąpi również pełne uruchomienie skrzyżowania. Inwestycja w całości finansowana jest przez firmę Torus.

W lipcu uruchomione zostało przejście podziemne z peronu SKM Przymorze-Uniwersytet w kierunku Uniwersytetu Gdańskiego, które ułatwia przemieszczenie się po okolicy, m.in. na teren kampusu UG. Inwestycja ta była także w całości sfinansowana przez firmę Torus, a obecna przebudowa skrzyżowania jest kontynuacją usprawnienia komunikacji w tej okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA