PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DTZ: Rekordowy rok na rynku transakcji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2014 12:50

DTZ: Rekordowy rok na rynku transakcji

Według najnowszego raportu DTZ – Investment Market Update, podsumowującego aktywność inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, w 2013 roku odnotowany został najwyższy wolumen transakcji począwszy od 2006. Wynika to w dużej mierze z korzystnych perspektyw dla polskiej i europejskiej gospodarki, co wpływa na poprawę nastrojów wśród inwestorów i zmniejszenie ich awersji do ryzyka.

REKLAMA

Z 3,15 mld euro zainwestowanych w nieruchomości komercyjne w Polsce w 2013, większość (ok. 40%) przypadła na obiekty handlowe. Było to rezultatem kilku dużych transakcji, które zostały sfinalizowane w ubiegłym roku, a ich wartość stanowiła ok. 90% łącznego wolumenu inwestycji w tym sektorze. Projekty, które były przedmiotem największych transakcji w 2013 to: Silesia City Centre w Katowicach, Wola Park w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu oraz portfel Charter Hall.

Na drugim miejscu, pod względem wartości transakcji, znalazł się sektor biurowy z udziałem w rynku na poziomie 36%. Podobnie jak w poprzednich latach, również w 2013 najczęściej nabywaną przez inwestorów klasą aktywów były budynki biurowe zlokalizowane w Warszawie. Dało się zaobserwować także zwiększone zainteresowanie najlepszymi projektami położonymi w innych dużych polskich miastach, zwłaszcza we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście czy Poznaniu. Ten trend odzwierciedla większą skłonność inwestorów do ryzyka, jak również rosnącą dojrzałość głównych rynków regionalnych w Polsce.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA