PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duże miasto, duży biznes, dużo potrzeb

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 12 gru 2017 19:33

Duże miasto, duży biznes, dużo potrzeb Sesja inauguracyjna Property Forum Kraków

Za dwadzieścia lat Kraków może stać się miastem liczącym dwa miliony mieszkańców - prognozują uczestnicy sesji inauguracyjnej Property Forum Kraków. Stolica Małopolski przyciąga turystów i inwestorów, ale stoi również przed nowymi wyzwaniami. Jak poprawić jakość życia? I jak utrzymać atrakcyjność inwestycyjną w czasach, gdy biznes ponosi coraz wyższe koszty?

REKLAMA

Potencjał demograficzny oraz lokalizacja to niewątpliwe atuty stolicy Małopolski i największy magnes dla inwestorów. Na czym jeszcze polega przewaga konkurencyjna Krakowa i siła biznesowa tego ośrodka? - Siłą Krakowa są ludzie i ogromny potencjał naukowy, jakim dysponują, a który przyciąga młode pokolenia – mówi Jerzy Donimirski, prezes zarządu, Hotele Donimirski. - Dynamika wzrostu jest ogromna. Za dwadzieścia lat obudzimy się w aglomeracji o skali Warszawy, liczącej 2-3 miliony mieszkańców – przekonuje.

To właśnie młodzi ludzie, kultura i jakość życia - według Jerzego Donimirskiego – przyciągają firmy do miasta. - Trzeba zatem dbać o dobrą komunikację, budować nowe mieszkania i stale podnosić standard życia - apeluje.

Siłę kapitału ludzkiego i miasta podkreśla również Marcin Gębala z HSBC Global Service Centre. - W ostatnim rankingu Tholons, Kraków jest uznawany za jedno z najlepszych miast do lokowania inwestycji z naszej branży. Obecnie zajmuje 8 miejsce na świecie – mówi. - Jesteśmy w Krakowie od 10 lat i zatrudniamy tu 2,6 tys. pracowników. Wkrótce będzie to już 3 tys. - zdradził.

Sektor usług BPO/SSC rośnie w Krakowie, a to przekłada się m.in. na wyniki sektora centrów handlowych. W tym roku ruszyło CH Serenada, w planach jest rozbudowa. - Mieszkańcy mają wysoką siłę nabywczą i stąd nasza decyzja o otwarciu Serenady i plany dalszego powiększenia kompleksu - mówi Maciej Kiełbicki, członek zarządu, dyrektor zarządzający, Mayland Real Estate. - Inwestując w centrum handlowe analizujemy jego potencjał z punktu widzenia trzech różnych grup klientów: mieszkańców, najemców i podmiotów zainteresowanych zakupem obiektu. Kraków spełnia oczekiwania każdej z tych grup i z handlowego punktu widzenia dorównał już Warszawie.

Kolejnym atutem Krakowa jest jego rozpoznawalność i wyrobiona na świecie marka. - Do tej pory miasto znane było z dorobku historycznego i kulturalnego. W zeszłym roku nasz region, w tym głównie Kraków, odwiedziło 14 mln turystów – mówi Robert Maciaszek, dyrektor, Departament Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. - W ostatnich latach Kraków staje się coraz bardziej rozpoznawalny jako prężne centrum IT i silny ośrodek badań i rozwoju. Motorola, jeden z pierwszych inwestorów w Krakowie, posiada tu jedno z największych centrów badawczo-rozwojowych. Przykłady firm, które lokują u nas coraz bardziej zaawansowane usługi, można mnożyć – podsumowuje.

  • Jerzy G. 2017-12-15 18:18:30
    "Dbać o dobrą komunikację" ? Przecież już teraz 800-tysięczny Kraków dusi się . W 2-milionowym to już chyba tylko rowery pozostaną. Bo abstrahując od korków - gdzie zaparkować ?
  • Marek.S 2017-12-13 07:43:30
    Jako kraj członkowski UE jesteśmy zobligowani do przestrzegania prawa. Polska samorządowa świadczy iż jesteśmy najbardziej przestępczym krajem demokratycznym w świecie, starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka,odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej, wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które destabilizują całą Unie Europejską, w Stanach Zjednoczonych ścigane jest powyższe przestępstwa na równi z zabójstwem. Mapy geodezyjno kartograficzne są sfałszowane (zasadnicze, usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI itd.), co za tym idzie wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, aktami notarialnymi zakupionych wcześniej gruntów rolnych które nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej. Największa afera gospodarcza w świecie, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, modernizacje gruntów rolnych wszystkich klas na celle nie rolnicze w obrębach miast i gmin , sztandarowa ustawa PSL nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz.503. Wyroki Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności:Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10. Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np. z rolnego na budowlany), czy uzbrojenia

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA