PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duże zmiany w Echo. Firma planuje wydzielenie działalności deweloperskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 gru 2015 10:34

Duże zmiany w Echo. Firma planuje wydzielenie działalności deweloperskiej Piotr Gromniak, prezes Echo Investment

Verwood Investments to spółka zależna od Echo Investments, która przejmie odpowiedzialność za działalność w sektorze mieszkaniowym - wynika z nowych planów właścicieli firmy.

REKLAMA

O zgodzie na wydzielenie części przedsiębiorstwa zadecydują akcjonariusze podczas najbliższego walnego zgromadzenia. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia.

Zgodnie z jedną uchwał, firma Echo Investment planuje duże zmiany organizacyjne. Chodzi o działalność deweloperską w zakresie projektów mieszkaniowych, obejmującą organizacyjnie, funkcjonalnie oraz finansowo wyodrębniony w wewnętrznej strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa. 

W skład wydzielonej części ma wejść łącznie 19 nieruchomości w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Echo planuje także przeniesienie 14 spółek zależnych z siedzibami w Krakowie, Pamiątkowie i Kielcach (odpowiedzialne za inwestycje w głównych miastach Polski, w tym w Poznaniu czy Warszawie).

Wydzielone zostaną także pozostała część funkcjonowania segmentu mieszkaniowego, jak umowy o pracę, prawa najmu lub dzierżawy, wierzytelności, decyzje administracyjne itd.

Cała działalność zostanie przeniesiona do spółki Verwood Investments  z siedzibą w Warszawie zarejestrowana w maju br. Jej jedynym wspólnikiem jest Echo Investments.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA