PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwa nowe biurowce w Olivia Business Center powstaną do końca roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 wrz 2012 10:20

Dwa nowe biurowce w Olivia Business Center powstaną do końca roku

Do końca tego roku do użytku zostaną oddane dwa budynku wchodzące w skład Olivia Business Center. Już istniejący biurowiec Olivia Gate został wynajęty w 100 proc.

REKLAMA

W ostatnią fazę wchodzi realizacja budynku Olivia Point. Konstrukcja budynku została zakończona na początku czerwca. Większość elementów fasady została już zamontowana.

- Zamontowaliśmy już uchylne skrzydła okien, które dają osoby pracującym w budynku poczucie komfortu, niezależnie od wysokowydajnej wentylacji mechanicznej, która zapewni mnóstwo świeżego powietrza. Wewnątrz budynku trwa montaż wind oraz prace związane z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi. Rozpoczęliśmy prace nad ostatecznym ukształtowaniem terenu wokół budynku. Dzięki temu cały teren Olivia Bussiness Centre stanie się bardziej przyjazny dla osób, które tu pracują. Z kawą ze Starbucksa, który niedługo zostanie otwarty na parterze Olivia Gate, będzie można usiąść na ławce albo na trawniku - komentuje postęp prac Maciej Kotarski z budującej Olivia Business Centre firmy TPS.

Według informacji inwestora, budowa większego z nowopowstających budynków, Olivia Tower, przebiega szybciej niż zakładał to harmonogram. Konstrukcja obiektu zostanie ukończona we wrześniu.

- 12. kondygnacja będzie gotowa w ciągu 4 tygodni. To prawie miesiąc wcześniej niż planowaliśmy. Obecnie trwają prace na elewacji i wykonywane są instalacje wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz wodne w szachtach instalacyjnych - mówi Maciej Kotarski.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do Olivia Point i Olivia Tower w połowie stycznia 2013 roku. Na najemców czekają moduły o powierzchni od 100 do 2700 mkw. na każdym piętrze

- Za szczególny atut naszego centrum biurowego najemcy uznają jego dogodną lokalizację. Umożliwia ona sprawny dojazd zarówno z Gdańska, jak i z Gdyni i Sopotu. Poza tym doceniają dobre sąsiedztwo takich firm jak PwC, Energa, Meritum Bank czy PKO BP - podkreśla Kotarski.

Wśród najemców innego z biurowców na terenie OBC, Olivia Gate są między innymi T-Mobile, PKO BP, Energa SA, Meritum Bank, PwC i Sii. Cała powierzchnia biurowa jest już wynajęta, dostępne są jeszcze pojedyncze moduły w części handlowo-usługowej, zlokalizowanej na paterze biurowca.

Olivia Business Centre jest położone przy głównym szlaku komunikacyjnym Trójmiasta. Docelowo na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. m kw. powierzchni użytkowej, w tym 12 tys. m kw. ogólnodostępnej powierzchni handlowo-usługowej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA