PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwa nowe biurowce w Olivia Business Center powstaną do końca roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 wrz 2012 10:20

Dwa nowe biurowce w Olivia Business Center powstaną do końca roku

Do końca tego roku do użytku zostaną oddane dwa budynku wchodzące w skład Olivia Business Center. Już istniejący biurowiec Olivia Gate został wynajęty w 100 proc.

REKLAMA

W ostatnią fazę wchodzi realizacja budynku Olivia Point. Konstrukcja budynku została zakończona na początku czerwca. Większość elementów fasady została już zamontowana.

- Zamontowaliśmy już uchylne skrzydła okien, które dają osoby pracującym w budynku poczucie komfortu, niezależnie od wysokowydajnej wentylacji mechanicznej, która zapewni mnóstwo świeżego powietrza. Wewnątrz budynku trwa montaż wind oraz prace związane z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi. Rozpoczęliśmy prace nad ostatecznym ukształtowaniem terenu wokół budynku. Dzięki temu cały teren Olivia Bussiness Centre stanie się bardziej przyjazny dla osób, które tu pracują. Z kawą ze Starbucksa, który niedługo zostanie otwarty na parterze Olivia Gate, będzie można usiąść na ławce albo na trawniku - komentuje postęp prac Maciej Kotarski z budującej Olivia Business Centre firmy TPS.

Według informacji inwestora, budowa większego z nowopowstających budynków, Olivia Tower, przebiega szybciej niż zakładał to harmonogram. Konstrukcja obiektu zostanie ukończona we wrześniu.

- 12. kondygnacja będzie gotowa w ciągu 4 tygodni. To prawie miesiąc wcześniej niż planowaliśmy. Obecnie trwają prace na elewacji i wykonywane są instalacje wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz wodne w szachtach instalacyjnych - mówi Maciej Kotarski.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do Olivia Point i Olivia Tower w połowie stycznia 2013 roku. Na najemców czekają moduły o powierzchni od 100 do 2700 mkw. na każdym piętrze

- Za szczególny atut naszego centrum biurowego najemcy uznają jego dogodną lokalizację. Umożliwia ona sprawny dojazd zarówno z Gdańska, jak i z Gdyni i Sopotu. Poza tym doceniają dobre sąsiedztwo takich firm jak PwC, Energa, Meritum Bank czy PKO BP - podkreśla Kotarski.

Wśród najemców innego z biurowców na terenie OBC, Olivia Gate są między innymi T-Mobile, PKO BP, Energa SA, Meritum Bank, PwC i Sii. Cała powierzchnia biurowa jest już wynajęta, dostępne są jeszcze pojedyncze moduły w części handlowo-usługowej, zlokalizowanej na paterze biurowca.

Olivia Business Centre jest położone przy głównym szlaku komunikacyjnym Trójmiasta. Docelowo na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. m kw. powierzchni użytkowej, w tym 12 tys. m kw. ogólnodostępnej powierzchni handlowo-usługowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA