PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie wieże Domogały zbudują skyline Katowic

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 24 lut 2016 10:07

Dwie wieże Domogały zbudują skyline Katowic Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate

Co stanie się, gdy najbogatszy Ślązak kupi najlepszą działkę w Katowicach i odda projekt w ręce znanych architektów z regionu? Szczegóły projektu „dwie wieże” cały czas owiane są tajemnicą, ale nikt nie ma wątpliwości, że zlokalizowana przy Spodku inwestycja, nad którą pracuje spółka rodziny Domogałów – TDJ Estate i biuro Medusa Group, ma wielką szansę na miano nowego symbolu odmienionych Katowic. O planach firmy i rynku biurowym Śląska rozmawiamy z Maciejem Wójcikiem, prezesem zarządu TDJ Estate.

REKLAMA

TDJ w 2013 roku za 29 mln zł kupił 0,7 ha tuż przy Spodku, przy al. Roździeńskiego 1. Na działce powstanie kompleks dwóch budynków połączonych podziemnym garażem.

- Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, koncentrujemy się na pracach związanych z procedurą przetargową na kompleks dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Skala projektu, a poprzez to rozwiązania technologiczne i proekologiczne zastosowane w tej inwestycji, będą wyznaczały nową jakość powierzchni biurowych w Katowicach - mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Niezależnie trwają intensywne prace nad koncepcją zabudowy pięciohektarowej działki położonej w sąsiedztwie Muzeum Śląskiego. Projekt zawierać będzie elementy komercyjne czy usługowe, które wpiszą się w nową tkankę miasta – Strefę Kultury.

Ponadto na terenach zarządzanych przez TDJ Estate znajduje się kilka potencjalnych możliwości realizacji projektów komercyjnych o nawet ponadregionalnym znaczeniu. - Niemniej rozmowa o planach jest na tyle realna, na ile lokalne prawodawstwo (zapisy MPZP) pozwala realizować przyjętą wizję. Dlatego też istotną kwestią pozostaje długofalowa współpraca z lokalnymi samorządami w celu wspólnego określania strategii rozwoju części dzielnic, aby wspólnym staraniem móc kształtować zrównoważone środowisko do pracy, wypoczynku oraz zwiększanie komfortu życia - mówi prezes TDJ.

Skala regionu, czy samej Aglomeracji Śląskiej, daje wiele możliwości realizacji ciekawych inwestycji w nieruchomości. - Nasz region daje ogromne możliwości realizacji zamierzeń inwestycyjnych ze względu na jego wielkość oraz wciąż dobrą ofertę działek na sprzedaż, położonych w samych centrach miast - uważa prezes Wójcik. - Doskonałym przykładem mogą być Katowice, w których wyróżniamy trzy strefy intensywnej zabudowy biurowej. Największa koncentruje się w centrum, przy ul. Chorzowskiej, kolejne zlokalizowane są na południu - w okolicach ul. Francuskiej - i na północy miasta. Północna strefa lokowania biur jest najsłabiej rozwinięta, ale ma duży potencjał.

Z kolei w ujęciu regionalnym rozwój nowoczesnej powierzchni biurowej jest najbardziej widoczny w Katowicach. Drugim rynkiem, który może pretendować do miana biurowego centrum są Gliwice. Pozostałe miasta: Chorzów, Bytom, Tychy czy Sosnowiec dysponują bardzo interesującą ofertą powierzchni klasy B dla najemców poszukujących obiektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Są to głównie obiekty, które po rewitalizacji mogą pełnić rolę, m.in. biurowców butikowych.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA