PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyjas i Krych o kulisach sprzedaży portfela Echo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 mar 2016 16:32

Dyjas i Krych o kulisach sprzedaży portfela Echo Maciej Dyjas i Przemysław Krych założyciele Griffin Real Estate

Decyzja o sprzedaży 75 proc. udziałów w nieruchomościowym portfelu Echo była strategiczna. - Dlaczego zdecydowaliśmy się na transakcję? Echo Investment ma duże plany inwestycyjne, na które potrzebuje kapitału. Chcemy dalej rozwijać ten biznes - powiedział Przemysław Krych podczas konferencji w Johannesburgu.

REKLAMA

- 20 lat temu wraz z Maciejem Dyjasem sprzedaliśmy inne nasze przedsięwzięcie jednemu z południowoafrykańskich inwestorów. Dziś możemy to powtórzyć - powiedział Przemysław Krych. - Jesteśmy szczęśliwi z powodu tego partnerstwa - dodał.

Zaznaczył, że Griffin Real Estate chce dalej rozwijać biznes nieruchomościowy w ramach Echo Investment. - Pozyskane środki pozwolą nam realizować kolejne projekty deweloperskie - zapowiedział.

Na konferencji był obecny Maciej Dyjas, współwłaściciel Griffin Real Estate. - Nasz plan to budowa pierwszego dużego projektu typu REIT na polskim rynku. Potrzebowaliśmy partnera, inwestora działającego długoterminowo, nastawionego na czerpanie zysków z nieruchomości. Chcieliśmy współpracować z firmą, która rozumie inwestowanie w nieruchomości komercyjne. To nam się udało - tłumaczył.

Zdradził, że proces sprzedaży portfela rozpoczął się w 2015 roku. - Mieliśmy łącznie 16 ofert z różnych krajów Europy, Ameryki i Afryki. Zastanawialiśmy się, kto spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że to Redefine Properties - powiedział.

- Nie widzimy żadnych problemów stojących przed finalizacją transakcji. Zbliżamy się do jej zakończenia - zadeklarował.

Przeczytaj więcej o transakcji

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA