PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dynamiczne wzrosty w Archicomie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 wrz 2017 09:52

Dynamiczne wzrosty w Archicomie City Forum

– Pierwsze półrocze 2017 r. było dla nas okresem bardzo intensywnej pracy, której efekty widać zarówno w wynikach sprzedażowych, jak i w działaniach mających na celu rozwój naszej firmy - zapewnia prezes Archicomu, Dorota Jarodzka-Śródka.

REKLAMA

– Pierwsze półrocze 2017 r. było dla nas okresem bardzo intensywnej pracy, której efekty widać zarówno w wynikach sprzedażowych, jak i w działaniach mających na celu rozwój naszej firmy. Sprzedaliśmy ponad 600 lokali, a sfinalizowanie transakcji zakupu mLocum to istotny krok, który przełoży się na dalsze wzrosty sprzedaży i planowane od dawna rozpoczęcie działalności na nowych rynkach – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom.

– Spodziewamy się, że dzięki dobrej sytuacji na rynku pracy, rosnącej sile nabywczej oraz niskim stopom procentowym, popyt na mieszkania powinien utrzymać się na wysokim poziomie także w kolejnych kwartałach. Archicom i mLocum powinny osiągnąć w całym 2017 r. poziom 1.450 sprzedanych lokali – dodaje prezes.

Przychody Grupy wyniosły 118,8 mln zł i były wyższe o ponad 108 proc. od 57,0 mln zł osiągniętych w I pół. 2016 r. Największy wpływ na wielkość przychodów miała znacząco wyższa liczba przekazań w I pół. 2017 r., w którym klucze do mieszkań otrzymało 341 klientów, czyli niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Marża brutto ze sprzedaży wyniosła 27,7 proc. i była niższa o ponad 4 pkt proc. od marży brutto osiągniętej w I pół. 2016 r. Różnice w poziomie marży brutto ze sprzedaży w poszczególnych kwartałach wynikają z różnego udziału poszczególnych projektów w przekazaniach. Archicom osiągnął w I pół. 2017 r. 14,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, który był o blisko 11 proc. niższy od 15,9 mln zł w I pół. 2016 r. Niższy zysk netto w ujęciu rok do roku wynika ze zdarzenia jednorazowego które w I pół. 2016 r. pozytywnie wpłynęło na wyniki.

W czerwcu 2017 r. Archicom podpisał przedwstępną umowę zakupu łącznie 80 proc. akcji mLocum, ogólnopolskiego dewelopera realizującego projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Wydana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zgoda na przejęcie tego podmiotu, umożliwiła spółce sfinalizowanie pierwszego etapu transakcji, w ramach którego Archicom nabył 51 proc. akcji spółki mLocum. Zakup pozostałych 29 proc. akcji powinien nastąpić do końca 2018 r. Przejęcie przez Archicom większościowego pakietu akcji mLocum przełoży się na wyniki sprzedażowe spółki w kolejnych kwartałach oraz pozwoli na przyspieszenie planowanego rozwoju na najważniejszych rynkach mieszkaniowych w Polsce.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA