PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Działka pod Bramę Miasta ponownie na sprzedaż

  • Autor: PAP
  • 07 lip 2014 16:28

Działka pod Bramę Miasta ponownie na sprzedaż

Prezydent Łodzi w najbliższym czasie przedstawi harmonogram działań miasta ws. sprzedaży działki pod budowę Bramy Miasta. Niedawno spółka LDZ Brama wycofała się z jej kupna.

REKLAMA

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła na poniedziałkowej konferencji po spotkaniu z władzami mBanku, że jej priorytetem jest to, by w Nowym Centrum Łodzi powstawały kolejne obiekty. Stąd - według niej - rozmowy m.in. z prezesem mBanku.

"Prowadziliśmy rozmowy od wielu miesięcy czy lat, żeby w Łodzi powstała centrala mBanku, żeby miała godny siebie obiekt. Postanowiliśmy, że ten projekt, choć oczywiście nie w tej formie, nie zostanie zażegnany, o ile oczywiście wyrażą zgodę politycy, żeby jak najszybciej kontynuować współpracę z bankiem, i żeby jak najszybciej wystawić powtórnie działkę na sprzedaż" - podkreśliła Zdanowska.

Prezes mBanku Cezary Stypułkowski podkreślił, że bank zatrudnia w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim ponad 2200 wysokokwalifikowanych pracowników.

"Mamy rozproszoną infrastrukturę, intencją banku było i pozostaje skupienie całości operacji w jednej dużej siedzibie" - zaznaczył. Przyznał, że bank poszukuje siedziby na swoją łódzką centralę od 1,5 roku, i gwarantuje na wiele lat kontrakt dla potencjalnego inwestora, bowiem sam nie chce występować bezpośrednio jako inwestor.

Dodał, że bank był zachęcany do tego, aby usytuować swoją nową centralę łódzką w Bramie Miasta. Według niego dla banku kluczowa jest jednak perspektywa lat 2017-18, ponieważ wówczas szereg jego łódzkich zobowiązań będzie musiało być weryfikowanych.

"W konsekwencji tego, upływ czasu może być dla nas kluczową przesłanką do tego, aby podjąć decyzję, gdzie tę lokalizację zrobimy" - mówił.

Zapewnił jednocześnie, że bank jest skłonny wstrzymać się przez kilka miesięcy z tą decyzją, oczekując na ofertę miasta, przychylną dla banku jako późniejszego użytkownika obiektu. Jego zdaniem trudno byłoby prawdopodobnie znaleźć innego użytkownika, który jest gotów wykorzystać ponad 20 tys. m kw. takiego obiektu.

Prezydent Łodzi zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach przedstawi harmonogram działań związanych z realizacją budynku, który ma stanąć na terenie przeznaczonym pod Bramę Miasta. Zaznaczyła, że we wrześniu będzie gotowy do przyjęcia przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, co umożliwi zbycie tej nieruchomości w kolejnym przetargu w oparciu o cenę rynkową. Nowy inwestor będzie musiał też przygotować nowy projekt obiektu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA