PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dzień ONZ w Warsaw Trade Tower

  • Autor: PropertyNews
  • 24 paź 2017 10:40

Dzień ONZ w Warsaw Trade Tower fot. mat. prasowe

24 października przypada Dzień ONZ. Z tej okazji Warsaw Trade Tower gości przedstawicieli Rodziny ONZ w Polsce, administracji i biznesu na konferencji pod hasłem Healthy planet, healthy people. Organizatorami wydarzenia są Rodzina ONZ w Polsce i Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

REKLAMA

Hasło tegorocznych obchodów Dnia ONZ w Polsce jest spójne z globalnym przesłaniem Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska - Healthy planet, healthy people. W ten sposób organizatorzy chcą zaakcentować nierozerwalny związek pomiędzy środowiskiem a zdrowiem i jakością życia człowieka, ściśle nawiązując do Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

- Powinniśmy rozwijać zapobiegawcze podejście do problemów środowiska naturalnego, podejmować inicjatywy które mają na celu ochronę zasobów przyrody, wspierać rozwój postaw i technologii przyjaznych środowisku. Jako organizacja pozarządowa, posiadająca 26-letnie doświadczenie w realizacji projektów na rzecz środowiska, pragniemy być aktywnym partnerem mogącym w sposób kompetentny wskazać aktualne problemy i potrzeby środowiska, a także zaproponować konkretne działania, których wspólna realizacja służyłaby zarówno realizacji SDGs, jak też rozwojowi organizacji i instytucji pozostających w Partnerstwie Razem dla Środowiska – mówi Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Mając na uwadze, że powiązanie środowiska z globalnymi problemami natury ekonomicznej i społecznej, problemami bezpieczeństwa, sprawiedliwości i dobrobytu człowieka jest ważnym tematem nie tylko dla Agend ONZ w Polsce, do udziału w wydarzeniu zaproszono także przedstawicieli biznesu, instytucji państwowych i organizacji, z którymi współpracuje Rodzina ONZ w Polsce. 

- Osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętych przez ONZ nie jest możliwe bez zaangażowania biznesu i partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Stąd pomysł włączenia się Forum Odpowiedzialnego Biznesu w organizację Dnia ONZ w Polsce oraz zaproszenie do udziału naszych partnerów – organizacji biznesowych. Zależy nam na tym, by uwzględnienie SDGs w strategiach biznesowych stało się w Polsce standardem w firmach odpowiedzialnych społecznie. Nie do przecenienia są więc właśnie takie spotkania. To szansa na zdobycie wiedzy, inspiracji i nawiązanie bezpośrednich kontaktów, które mogą w przyszłości zaowocować nowymi partnerstwami – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA