PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EBOR chce kupić akcje Griffin Premium RE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2017 13:35

EBOR chce kupić akcje Griffin Premium RE Hala Koszyki

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce kupić akcje firmy Griffin Premium RE. Zgodnie z podpisaną umową ramową, instytucja wyda na transakcję nawet 20 mln euro.

REKLAMA

EBOR może nabyć akcje reprezentujące nie mniej niż 5 proc. oraz nie więcej niż 10 proc. udziałów w spółce za równowartość do 20 mln euro.

– Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy z tak ważną instytucją, jaką jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, oraz z faktu, że EBOR rozważa udział w IPO pierwszej spółki, która działa w formule REIT na polskim rynku w segmencie biurowym i biurowo-handlowym. Zainteresowanie banku potwierdza, że nasza oferta jest atrakcyjna dla inwestorów poszukujących stabilnych, regularnych, przewidywalnych zysków. Posiadamy warty ponad 500 mln euro portfel świetnie położonych nieruchomości, które m.in. dzięki zdywersyfikowanej bazie solidnych najemców i długim umowom najmu generują stabilne dochody, co umożliwi wypłatę regularnej dywidendy, atrakcyjnej zarówno dla inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin Premium RE..

Oferta publiczna akcji Griffin Premium RE.. obejmuje do 22,2 mln akcji nowej emisji oraz do 59, 1 mln akcji istniejących sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, tj. podmioty pośrednio kontrolowane przez globalny fundusz inwestycyjny Oaktree Capital Group LLC.

Do 27 marca zapisy na akcje spółki mogą składać inwestorzy indywidualni. Zapisy w tej grupie inwestorów przyjmowane są po cenie maksymalnej, tj. 6,50 zł za akcję. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostaną ustalone po przeprowadzeniu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i opublikowane najpóźniej 29 marca br. do godz. 9.00.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju powstał w 1991 r., aby wspierać rozwój gospodarek wolnorynkowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Przez lata Bank rozwinął swoją działalność w odpowiedzi na zapotrzebowanie na jego inwestycje i usługi. Dziś, jego działalność obejmuje obszar od Maroka do Mongolii, od Estonii do Egiptu. Właścicielami EBOR jest 65 państw z pięciu kontynentów oraz Unia Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny. W ciągu 26 lat, Bank zainwestował ponad 117 miliardów euro w ramach ponad 4 700 projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA