PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment stawia na biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 wrz 2013 15:50

Nieruchomości biurowe - na ten segment stawia w swoich planach rozwoju Echo Investment SA. Będzie też dalej rozwijać działalność na rynku centrów handlowych, jednak w tym zakresie - jak mówi Waldemar Lesiak, wiceprezes Echo Investment SA - wiele możliwości rozwoju spółka dostrzega na sąsiednich rynkach.

REKLAMA

 

- Ostatnie pięć lat na rynku nieruchomości komercyjnych pokazały, iż to właśnie segment biurowy pozwala optymistycznie patrzeć na plany rozwoju naszej firmy - mówi Waldemar Lesiak, wiceprezes Echo Investment SA. - Dlatego w naszych zamierzeniach inwestycyjnych na najbliższe 6 lat, 50 proc. powierzchni, z planowanego miliona mkw., stanowić będą biura - zapowiada wiceprezes Echo Investment.

Jak dodaje, jest to związane także z rozwojem rynków regionalnych. - Takie lokalizacje preferuje m.in. sektor BPO - zaznacza. Spółka podpisała już wiele znaczących umów najmu z najemcami z tego sektora, m.in. we Wrocławiu i w Katowicach. Lesiak przewiduje, że centra usług dalej będą się tam rozwijać.

Mniej optymistycznie Waldemar Lesiak ocenia perspektywy rozwoju sektora centrów handlowych. Jego zdaniem, rynek projektów handlowych w Polsce osiągnął moment, w którym odczuwalny jest wzrost branży e-commerce, a z drugiej strony nasycenie osiągnęło tak wysoki poziom, że należy szukać nowej formuły rozwoju. - Przewagą nie jest już skala, ale jakość - podkreśla. - Patrzymy zatem na rynki sąsiednie. Mamy projekt m.in. w Kijowie i to jest kierunek, w którym projekty retailowe powinny się rozwijać - podsumowuje.

Jakie utrudnienia niesie ze sobą inwestowanie poza Polską? Lesiak nie ukrywa, że wiąże się to z wyzwaniami w postaci m.in. procedur legislacyjnych. - Trzeba też brać pod uwagę, iż jesteśmy inwestorem z zewnątrz. Jednak finalny produkt, jakim jest gotowa inwestycja handlowa czy biurowa, jest podobny jak w Polsce. Sam proces wynajmu również ma wiele analogii z procesem w naszym kraju - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA