PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo kusi. Kolejni inwestorzy wchodzą do gry

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 maj 2016 14:50

Echo kusi. Kolejni inwestorzy wchodzą do gry Q22, projekt Echo w Warszawie

Dwa kolejne fundusze podjęły decyzję o zaangażowaniu się w projekt Echo Prime Properties. W tym momencie znamy listę trzech firm, które odkupią od Redefine Properties część udziałów w przedsięwzięciu.

REKLAMA

Do tej pory o zaangażowaniu oficjalnie poinformował Pivotal. Firma chce przejąć 6 proc. udziałów w Echo Prime PropertiesInwestycja ma wynieść 30 mln euro.

Możliwość podjęcia współpracy z mniejszościowymi inwestorami firma Redefine zagwarantowała sobie przy podpisaniu umowy z Griffin Real Estate, właścicielem Echo Investment. Docelowo, firma może posiadać co najmniej 51 proc. udziałów w wehikule. Griffin pozostawi w portfelu 25 proc.

Redefine do tej pory przyciągnął jeszcze dwóch inwestorów. Pierwszy to Astoria Investments zarejestrowana na Mauritiusie. Firma chce przejąć 2,6 proc. udziałów w przedsięwzięciu. Zaangażowanie finansowe wyniesie 13 mln euro. Spodziewany zysk firm po zastosowaniu mechanizmu lewarowania wyniesie nawet 9,5 proc. Po finalizacji transakcji udział w projekcie Echo wyniesie 12 proc. wszystkich aktywów Astorii.

Trzeci podmiot to fundusz Tadvest, również zarejestrowany na Mauritiusie. Firma w Echo Prime Properties zaangażuje się w minimalnym stopniu - przejmie 0,76 proc. udziałów o wartości 4 mln euro. Transakcja będzie sfinansowana za pomocą gotówki i zadłużenia zewnętrznego. Tadvest chce zakończyć negocjacje do końca czerwca 2016 roku. Jako jeden z atutów inwestycji firma wymienia atrakcyjny yield oraz dywersyfikację geograficzną inwestycji.

Po sfinalizowaniu wszystkich trzech transakcji, udział podmiotów mniejszościowych w Echo Prime Properties wyniesie 9,34 proc. Kolejny inwestorzy mogą jeszcze objąć 15,66 proc. udziałów, których wartość określona jest na około 80 mln euro.

Przypomnijmy, pod koniec lutego spółka Echo Investment podpisała umowę sprzedaży 75 proc. udziałów w portfelu nieruchomościowym. Nabywcą jest południowoafrykański fundusz inwestycyjny Redefine Properties. Łączna wartość transakcji to prawie 1,2 mld euro.

W portfelu znajdują się następujące nieruchomości: A4 Business Park w Katowicach (etap I oraz II), Astra Park w Kielcach, Malta Office Park w Poznaniu, Oxygen w Szczecinie, Park Rozwoju w Warszawie (etap I oraz II), West Gate we Wrocławiu, Amber w Kaliszu, Galaxy w Szczecinie, Galeria Echo w Kielcach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, Outlet Park Szczecin w Szczecinie, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Centrum Handlowe Echo w Przemyślu, Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, Galeria Veneda w Łomży, Centrum Handlowe Echo w Bełchatowie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA