PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo ma nową strategię

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 wrz 2016 11:15

Echo ma nową strategię Zarząd spółki Echo Investment

Echo Investment zmienia strategię na najbliższe lata.  - Z firmy inwestycyjno-deweloperskiej przekształcamy się w klasycznego dewelopera - zapowiada Nicklas Lindberg, prezes spółki. Drugim z filarów planu rentownego wzrostu Echo ma być osiągnięcie dominującej pozycji w sektorach biurowym, handlowym i mieszkaniowym.

REKLAMA

- Od ubiegłego roku Echo Investment ma nowego głównego akcjonariusza, a to oznacza nową filozofię działania – powiedział prezes spółki Nicklas Lindberg na spotkaniu z dziennikarzami. – Z firmy inwestycyjno-deweloperskiej przekształcamy się w klasycznego dewelopera. Będziemy budować, wynajmować i sprzedawać nasze projekty, a nie jak dotychczas tworzyć portfolio nieruchomości na wynajem. To pozwoli na szybszy obrót kapitałem, wypracowywanie wyższych stóp zwrotu, a w konsekwencji na regularne wypłacanie dywidendy dla akcjonariuszy. 

Echo Investment koncentruje się wyłącznie na polskim rynku, a celem jest zdobycie dominującej pozycji na rynku nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych.

- Zakładamy zwiększenie udziału w każdym z sektorów naszej aktywności, pod warunkiem jednoczesnego wypracowywania zysków – dodał Nicklas Lindberg. – Tak właśnie rozumiemy zasadę  rentownego wzrostu.

Prezes Echo Investment dodał, że jednym ze sposobów zwiększenia rentowności jest wzmocnienie części budowlanej spółki, co pozwoli na lepszą kontrolę kosztów, jakości i bezpieczeństwa na placach budowy.

- Będziemy realizować własne inwestycje, a także świadczyć, na zasadach rynkowych, usługi deweloperskie, leasingowe i konsultingowe na rzecz naszego głównego akcjonariusza - grupy Griffin Real Estate – powiedział prezes Echo. Obecnie Echo Investment ma w budowie i przygotowaniu 49 projektów o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw.

W pierwszej połowie 2016 r. przychody skonsolidowane Echo Investment wyniosły 280,5 mln zł, w porównaniu z 273,8 mln zł w I połowie 2015 r. W tym samym okresie zysk brutto na sprzedaży wyniósł 145,4 mln zł (135 mln zł w I połowie 2015 r.), zysk operacyjny wzrósł do 404 mln zł (z 31,1 mln zł), natomiast zysk netto wzrósł do 229 mln zł (z 22,7 mln zł). Wartość aktywów grupy wyniosła 5,550 mld zł (w por. z 6,279 mld zł).

Spółka, po raz pierwszy w historii, przeznaczyła 2,175 mld zł na wypłatę dywidendy w wysokości 5,27 zł na jedną akcję. Po wypłaceniu dywidendy w kasie firmy pozostało 472 mln zł.

Echo Investment SA to największa polska firma deweloperska działająca w głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i budownictwie biurowym.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA