PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo pozbyło się problemu w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 gru 2016 15:31

Echo pozbyło się problemu w Krakowie Wizualizacja Nowej Cracovii

Budynek dawnego hotelu „Cracovia” będzie własnością Muzeum Narodowego w Krakowie. Za 29 mln zł Echo Investment sprzedało nieruchomość, która od kilku lat czekała na ponowne zagospodarowanie.

REKLAMA

Umowę sprzedaży nieruchomości zawarto dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Nowy właściciel planuje w przyszłości otworzyć w miejscu Cracovii galerię designu i architektury.

Echo Investment nabyło hotel Cracovia w 2011 roku. Spółka planowała zastąpienie budynku zespołem nowoczesnych biurowców. Trwały uzgodnienia konserwatorskie, w związku z wpisaniem części Cracovii do rejestru zabytków. Równolegle, z ofertą zakupu obiektu zwrócili się do Echo Investment przedstawiciele Muzeum Narodowego, którzy dostrzegli w tej nieruchomości szansę realizacji projektu o niepowtarzalnych walorach urbanistycznych i kulturotwórczych.

- Propozycja Muzeum Narodowego wpisała się w nową strategię biznesową spółki, jak również w szeroki plan działań prospołecznych prowadzonych przez Echo Investment i grupę Griffin Real Estate – powiedział Mikołaj Martynuska, dyrektor zarządzający w Echo Investment.

– Strategia Echo opiera się na szybkiej rotacji kapitału i zakłada realizację inwestycji o dużej skali. Zainwestowanie środków uzyskanych z odstąpienia Cracovii w inne projekty będzie dla nas znacznie bardziej efektywne. Nie mniej ważną przyczyną decyzji o sprzedaży obiektu jest cel, na jaki zostanie on przeznaczony. Umożliwienie Muzeum Narodowemu zorganizowania tutaj galerii designu i architektury traktujemy jako nasz wkład w rozwój Krakowa i kultury narodowej. To również kolejny dowód wrażliwości Echo na projekty krzewienia sztuki i kultury oraz ratowania zabytków - dodał.

Zarówno Griffin Real Estate, jak i Echo Investment to firmy wpierające sztukę i kulturę. GRE jest inwestorem Hali Koszyki. Firma w porozumieniu z władzami Warszawy i stołecznym konserwatorem zabytków, finansuje także operację uratowania i przeniesienia pawilonu Emilia - jednego z ciekawszych przykładów modernizmu w architekturze - w nowe miejsce.

Echo Investment rozpoczyna właśnie projekt przywrócenia do życia terenów Browarów Warszawskich, unikalnego miejsca, odtwarzanego z zachowaniem wartości historycznych i wraz z rewitalizacją zabytkowych obiektów dawnych zakładów. Kolejną realizacją będzie Towarowa 22.

- Jako deweloper tworzymy miejsca, w których ludzie chcą przebywać, miejsca do mieszkania, pracy i rozrywki, ale również miejsca inspirujące, sprzyjające edukacji i rozwojowi. Choć Cracovia przestaje być naszym projektem, to cieszę się, że wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się wypracować wariant, który pozwoli budynkowi odzyskać dawną świetność - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Uzgodniona przez strony wartość umowy to kwota 29 mln PLN powiększona o wartość podatku VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Anony 2017-03-07 08:45:13
    .. dobrze że wyszli, wygląda na to że nie szło tam nic zrobić, w K-wie blokada na wszystkie pomysły..

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA