PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo ujawnia szczegóły swojego wieżowca w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 cze 2013 13:41

Echo ujawnia szczegóły swojego wieżowca w Warszawie

Spółka Echo Investment rozpoczyna realizację 155-metrowego biurowca Q22 zlokalizowanego w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Budowa rozpocznie się już we wrześniu, a zakończy najpóźniej w I kwartale 2016 roku. Wartość inwestycji to pół miliarda złotych.

REKLAMA

- Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy - mówi Piotr Gromniak, prezes zarządu Echo Investment.

155-metrowy biurowiec Q22 oferujący blisko 50 000 mkw. powierzchni biurowej powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi - w ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa.

Projekt budynku powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Obiekt będzie składał się z kilku części. Po pierwsze będzie to pięciokondygnacyjny, podziemny parking na 347 miejsc parkingowych oraz 110 stanowisk rowerowych wraz z infrastrukturą dla rowerzystów. W budynku powstanie także dwukondygnacyjne lobby. Na poziomach od 2 do 17 znajdzie się miejsce dla powierzchni biurowej. Poziomy 14-17 zostaną przeznaczone pod funkcje specjalne, takie jak centra konferencyjne, klub fitness lub lokale restauracyjne. Od kondygnacji nr 18 do 39 Echo przewidziało znów powierzchnie biurowe, przy czym ostatnie 6 pięter wykonanych zostanie w najwyższym standardzie.

W inwestycji zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak zintegrowane systemy żaluzji, nowoczesne systemy zarządzania energią elektryczną oraz pierwszy w Polsce system wind umożliwiający stworzenie podwójnych kabin w 1 szachcie windowym oraz sysem odzyskiwania energii. Elewacja będą wykonane w systemie 3-szybowym i 2-komorowym. Inwestor planuje zdobyć certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.  

- Wysokie budynki w centrach światowych miast są miarą ich ambicji i papierkiem lakmusowym stopnia technicznej maestrii ich budowniczych. Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city - mówi prof. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates.

- Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko, otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi - dodaje Kuryłowicz.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA