PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo w gronie najlepszych deweloperów 2015 roku

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 sie 2015 10:36

Echo w gronie najlepszych deweloperów 2015 roku Galeria Sudecka

Echo Investment SA, jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich, znalazła się w gronie spółek nominowanych do nagrody Prime Property Prize 2015 w kategorii Deweloper Roku.


REKLAMA

Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Poznaj inne nominowane firmy w tej kategorii i oddaj głos!

W 2014 roku spółka Echo Investment wyemitowała cztery serie obligacji dla inwestorów indywidualnych, które rozeszły się wyjątkowo szybko. W ciągu kilku dni sprzedane zostały papiery o łącznej wartości 200 mln PLN (seria A - 50 mln PLN, seria B - 25 mln PLN, seria C - 75 mln PLN, seria D – 50 mln PLN).

Spółka Echo Investment w 2014 i 2015 jest bardzo aktywna w sektorze biurowym. Rozpoczyna realizację biurowców Tryton Business House w Gdańsku, Nobilis Business House we Wrocławiu, Opolska Business Park w Krakowie. W Warszawie trwa realizacja 155-metrowego biurowca Q22. Budynek będzie siedzibą m.in. firmy Deloitte – globalnego lidera z branży konsultingowej – która wynajmuje w Q22 11 000 mkw. Deweloper oddaje do użytkowanie kilka inwestycji biurowych – A4 Business Park, Park Rozwoju i West Gate.

W sektorze mieszkaniowym na uwagę zasługuje zakończenie realizacji luksusowego projektu Hortus Apartments w Krakowie. Kolejny prestiżowy projekt w stolicy Małopolski – Park Avenue Apartments - jest w trakcie realizacji. Spółka jest także aktywna w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu – trwa budowa II i III etapu osiedla Nowy Mokotów, a w Poznaniu – Parku Sowińskiego i Osiedla Jaśminowego.

Wiosną br. spółka Echo Investment otworzyła Galerię Sudecką w Jeleniej Górze – pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Obiekt liczący blisko 32 000 mkw. oferuje 100 sklepów, wielo salowe kino, największy klub fitness i strefę zabaw dla dzieci. Tuż obok trwa budowa marketu Leroy Merlin, a w przyszłym roku rozpocznie się realizacja retail parku.

W tym roku spółka Echo Investment zmieniła swoją strukturę własnościową. 10 czerwca spółka Echo BV pośrednio należąca do Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO) nabyła pakiet 41,55% akcji Echo Investment. Zakup Echo Investment to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości. Nowi inwestorzy podkreślili, że transakcja ta otwiera wiele nowych możliwości rozwoju.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień V edycji Property Forum 2015 w Warszawie. Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • andrzej 2015-10-26 12:18:44
    Tytuł dla Echo Investment S.A. musi dziwić o tyle, że w na budowie w Jeleniej Górze 12 sierpnia 2014r. miała miejsca u nich katastrofa budowlana, a wyniki badania przez komisję PINB ujawniły szereg rażących nieprawidłowości. Więc o co chodzi z tym tytułem. Może by tak dawać tym, co im się ściany żelbetowe i stropy nie walą na głowy. Jakość betonu była niezgodna z zaprojektowaną w części konstrukcyjnej projektu, etc. etc...

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA