PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: BPO, czyli gospodarczy napęd

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 maj 2016 11:12

EEC 2016: BPO, czyli gospodarczy napęd

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce to już nie tylko „call center”. Nowo powstałe centra zwiększają stopień skomplikowania obsługiwanych procesów. Wśród realizowanych przez polskich pracowników projektów przeważają takie jak: IT, finanse, księgowość, HR, czy logistyka.

REKLAMA

- O ile wcześniej działanie naszych najemców opierało się o proste czynności zlecane przez centrale z zagranicy, o tyle teraz rynek ewoluuje w kierunku kreowania przez polskie oddziały zaawansowanych procesów korporacyjnych, które z kolei zlecane są poza Polskę – mówi Karol Klin, dyrektor Regionalny w Echo Investment, jeden z prelegentów sesji "Sektor usług dla biznesu w Polsce", która odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Sektor BPO stał się jednym z największych pracodawców w Polsce i zatrudnia dziś ponad 170 tys. osób. Wyróżnia się też wyjątkowym tempem przyrostu, sięgającym 15 proc. Jednak żeby zachować to tempo, muszą zostać stworzone odpowiednie warunki do rozwoju najbardziej zaawansowanych procesów. Inwestorzy zagraniczni poszukując nowych lokalizacji najpierw pytają o ludzi i ich kompetencje, a dopiero później.

W opinii Karola Klina w naszym kraju coraz częściej tworzone są tzw. „centre of excellence” czy też “research and development centres”, które odpowiadają za rozwój innowacji, kompetencji oraz zaawansowanych technologii wewnątrz struktur poszczególnych międzynarodowych korporacji.

- Obserwujemy zdecydowanie pozytywny trend związany z napływem coraz to nowych podmiotów zagranicznych celujących w rozwój rynku usług finansowych. Pokrzepiające jest zjawisko odkrywania coraz to nowych lokalizacji. W tym świetle zagadnienie „polityki kotwiczenia” branży jest dla nas wyznacznikiem i wręcz kierunkowskazem pokazującym w które rynki warto inwestować w przyszłości - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA