PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Klimat inwestycyjny się nie pogorszył

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 19 maj 2016 13:08

EEC 2016: Klimat inwestycyjny się nie pogorszył

Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych. Daje to podstawy do optymizmu, także w dużym horyzoncie czasu - mówił Łukasz Waszak, investment manager Penta Investments podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

Klimat inwestycyjny w Polsce, wbrew części doniesień medialnych, wcale tak bardzo się nie pogorszył. Fundamenty gospodarki są dobre – podkreślają uczestnicy sesji Klimat inwestycyjny w Polsce, który odbywa się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016.

Wojciech Cieszek z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju przyznaje, że w kraju po ostatnich wyborach parlamentarnych rzeczywiście jest dużo szumu medialnego.

- Sami widzimy zainteresowanie inwestorów tym, co się dzieje w polityce czy sferze makro - zauważa.
Jego zdaniem fundamenty gospodarki są dobre, póki nie zepsuje się dyscyplina finansów publicznych. - Na razie jest to nieprzesądzone – zaznacza Cieszek.

Joanna Bensz, wiceprezes zarządu American Chamber of Commerce in Poland, przyznaje, że po raz pierwszy mam pytania kolegów ze Stanów Zjednoczonych, czy wcześniejsze decyzje zostaną podtrzymane.

- Szum medialny bardzo przeszkadza – mówi Bensz. Co jeszcze przeszkadza? Wstrzymane projekty infrastrukturalne.

Łukasz Waszak, investment manager Penta Investments zauważa, rzeczywiście I kwartał była słabszy, ale nie zmienia to faktu, że 2015 był najlepszy od lat. Podobnie powinno być z 2016 r. Mamy najniższe bezrobocie, optymizm konsumentów i przedsiębiorców jest największy od lat.

- Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych. Daje to podstawy do optymizmu, także w dużym horyzoncie czasu – uważa Waszak.

Paweł Tynel mówiąc o decyzji Daimlera podkreśla, że na przekór wszystkiemu o czym się mówi, zyskaliśmy inwestycję roku. - Na mapie ryzyko polityczne rzeczywiście się pojawia – dodaje Tynel.

Determinacja instytucji, których zadaniem jest przyciąganie inwestorów w dalszym ciągu jest olbrzymia. – Każdy chce tworzyć miejsca pracy – zaznacza Tynel.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA