PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Muzyka wciąż gra, choć melodia jest już inna

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 maj 2016 10:23

EEC 2016: Muzyka wciąż gra, choć melodia jest już inna Sesja Nieruchomości komercyjne w Europie Centralnej w trakcie EEC 2016

Choć inwestorzy ostrożniej podejmują decyzje i pojawiają się nowe wyzwania, rynek nieruchomości komercyjnych w regionie CEE ma wciąż wielki potencjał do rozwoju. - Klimat w tym sektorze jest ściśle powiązany z sytuacją gospodarczą i polityczną. Czekamy na wydarzenia, które mogą zmienić obraz rynku. Jak duże jest ryzyko? - zastanawiali się uczestnicy sesji "Nieruchomości komercyjne w Europie Centralnej" w trakcie EEC 2016.

REKLAMA

Muzyka wciąż gra, choć melodia jest już inna – tak sytuację na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie CEE podsumowuje Tomasz Buras, Savills, moderator dyskusji.

Przemysław Krych, Griffin Real Estate twierdzi, że inwestorzy czekają na nową falę, kolejny cykl na rynku nieruchomości. - Jesteśmy inwestorami oportunistycznymi – gramy przeciwko cyklowi, a nie razem z cyklem. Dziś widzimy oznaki spowolnienia. Ważne jest to, co dzieje się na całym kontynencie, a nie tylko w Polsce - wyjaśnia.

Nicklas Lindberg, Echo Investment SA podkreśla, że dziś rynek mówi przede wszystkim o nowych wyzwaniach. - Zastanawiamy się, co przyniesie przyszłość? Jednocześnie spodziewamy się, że stabilności będzie coraz mniej. Są wyzwania, ale inne niż dotychczas - podkreśla. Dodaje, że ubiegły rok był bardzo dobry dla Echo Investment. - Rynek biurowy w Polsce stał się dojrzały. Wyzwaniem jest rynek pracowników - podkreśla. Jego zdaniem Polska to ciekawe miejsce na otwieranie tzw. back office.

Franz Jurkowitsch, Warimpex, podkreśla, rynek warszawski jest wciąż konkurencyjny, ale widzi też  wielkie zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w Krakowie czy we Wrocławiu. - Wierzymy w Polskę. Widzimy potencjał m.in.w miastach regionalnych – zaznacza. 

Branża hotelarska, w której inwestuje jego firma, to swoisty termometr sytuacji gospodarczej. - Obecnie mamy bardzo dobry okres w sektorze hoteli w Polsce i nie widzimy różnicy w porównaniu z ubiegłym rokiem - mówi Jurkowitsch. To m.in. zasługa rosnących statystyk w turystyce. - Polska staje się popularnym miejscem wśród turystów i gości biznesowych - zaznacza Janusz Mitulski, Marriott International. - Sytuacja jest niezła, ale trzeba się przygotować, bo klimat może się zmienić. Należy wybierać marki, które przetrwają zmiany na rynku.

Jak sytuacja gospodarcza i polityczna wpływa na rynek powierzchni magazynowo-logistycznych? Firma Panattoni ma 28 projektów w naszym regionie. Taka skala "odstrasza" innych deweloperów w tym segmencie. - Widzimy zainteresowanie klientów. Poziom pustostanów nie rośnie, a popyt na powierzchnię stymuluje m.in. rozwój sektora e-commerce. Inwestowaniu sprzyjają też niskie koszty budowy i ceny gruntów – mówi Robert Dobrzycki, Panattoni Europe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA