PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2017: Łatwo już było. Sektor BPO/SSC przed nowymi wyzwaniami

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 maj 2017 08:23

EEC 2017: Łatwo już było. Sektor BPO/SSC przed nowymi wyzwaniami sesja 'Przyszłośc sektora BPO/ssc w Polsce i w Europie

Sektor usług dla biznesu w Polsce ma przed sobą ciekawe perspektywy rozwoju. Jednym z jego faktorów w najbliższym czasie może okazać się Brexit, który według ekspertów wygeneruje w Polsce kilka tysięcy miejsc pracy. W tym kontekście pozyskanie i utrzymanie specjalistycznej kadry staje się istotnym wyzwaniem. O tym jak mu sprostać i stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w naszym kraju dyskutowali uczestnicy sesji, odbywającej się w ramach dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

Czekając na wielki exodus z Londynu

Eksperci uważają, że nawet 20 proc. stanowisk pracy z sektora bankowego może przenieść się z Londynu do Polski. To potężny zastrzyk dla krajowego rynku usług dla biznesu, który do tej pory zdążył w Polsce ugruntować swoją pozycję i zatrudnia już blisko 300 tys. osób. 

- W związku z Brexitem, w perspektywie dwóch lat, spodziewamy się przeniesienia do Polski w pierwszym etapie 2,5 tys. miejsc pracy, docelowo zaś ok. 6 tys. Oczekujemy już w krótce decyzji w tej sprawie z J.P. Morgan oraz siedmiu innych banków i instytucji finansowych. W ciągu 2-3 lat, będzie ruch w tym biznesie - zapowiadał Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Sektor usług biznesowych istnieje w Polsce od 17 lat. Od tego czasu stale rośnie. W ubiegłym roku przyrost wyniósł aż 24 proc. A w tym roku najprawdopodobniej będzie to 26 proc. Potencjał jest duży, choć istnieją pewne zagrożenia wskazywał Paweł Panczyj. - Mówimy czasem, że im w gospodarce światowej dzieje się gorzej, tym w sektorze usług dla biznesu jest lepiej. Oferuje on bowiem optymalizację pracy, opartą jednocześnie o polepszanie jakości.  Sektor ten staje się wówczas naturalnym rozwiązaniem – mówił Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Odczarować Brexit

Jak wskazywali eksperci, Polska stała się atrakcyjna dla firm, nie tylko przez Brexit. To także zasługa dotychczasowych doświadczeń. - Instytucje finansowe są już od jakiegoś czasu bardzo zainteresowane polskim rynkiem, na razie jeszcze ze swoimi centrami backofficowymi. Projektów tych jest dużo, a dodatkowo liczymy na tysiące nowych miejsc pracy – podkreślała Iwona Chojnowska-Haponik, dyrektor Departament Inwestycji Zagranicznych PAIiH. - Z moich rozmów z największymi instytucjami finansowymi, które już dawno temu zaufały polskiemu rynkowi, wynika, że są zadowolone ze swoich decyzji i z pewnością ich dalszego zainteresowania naszym krajem nie należy łączyć jedynie z Brexitem. To byłoby dla nas wręcz obraźliwe. Firmy myślą teraz o dodawaniu kompetencji znacznie bardziej zaawansowanych i to należy traktować jako konsekwencję Brexitu -dodała.   

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA